ارائه لایحه ضد مهاجرت به پارلمان مجارستان

ارائه لایحه ضد مهاجرت به پارلمان مجارستان

دولت مجارستان برای جلوگیری از پذیرش مهاجران در این کشور لایحه ضد مهاجرت ارائه می کند،مجارستان قبل از این نیز برای فعالیت سازمان های خیریه و نهادهای امدادرسان به مهاجران محدودیت هایی وضع کرده است

به گزارش دویچه وله: حکومت مجارستان (هنگری) می گوید که در حال ارائه یک لایحه ضد مهاجرت به پارلمان این کشور است. این لایحه با عنوان “توقف سوروس” گروه های اجتماعی را که مهاجرت را سازماندهی، حمایت و یا تامین مالی می کنند، هدف قرار می دهد.

این لایحه پیشنهاد می کند که چنین گروه هایی برای فعالیت های شان باید مجوز وزارت داخله این کشور را بگیرند.

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان که به شکل افراطی با مهاجرت مخالف است، ادعا می کند که این گروه ها طرح جورج سوروس را عملی می کنند.

جورج سوروس یک میلیاردر مجارستانی-امریکایی است که سازمان های خیریه از جمله امدادرسانان به مهاجران را کمک مالی می کند.

رئیس حکومت ویکتور اوربان این فرد خیرخواه را متهم می کند که می خواهد میلیون ها مهاجر را از افریقا و خاورمیانه به اروپا بیاورد، به همین دلیل نیز لایحه ای که قرار است حکومت هنگری به پارلمان ارائه کند، “توقف سوروس” نام گرفته است.

بنت توزون وزیر ارتباطات دولتی مجارستان گفت که پیش نویس جدید این لایحه بر مبنای بیش از ۶۰۰ پیشنهاد از سوی شهروندان مجاری حتی سختگیرانه تر از نسخه قبلی اش شده است.

منتقدان ترس از آن دارند که این قانون برای ارعاب و سرکوب نهادهای مدنی مورد استفاده قرار گیرد؛ مخصوصا آن سازمان ها و گروه هایی که از خارج از کشور حمایت مالی به دست می آورند.

مجارستان قبل از این نیز برای فعالیت سازمان های خیریه و نهادهای امدادرسان به مهاجران محدودیت هایی وضع کرده است.

حتی در مواردی نیز علیه امدادرسانان و کسانی که در جریان اوج بحران مهاجرت میانه سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ به مهاجران کمک کرده اند، به اتهام کمک به قاچاق انسان اقامه دعوا شده است.

هنگری اولین کشور عضو اتحادیه اروپا بود که در پی آغاز بحران مهاجرت مرزهایش را به حصارهای مجهز به سیم خاردار و دوربین های نظارتی به روی مهاجران مسدود کرد.

این کشور همچنان از طرح کمیسیون اتحادیه اروپا برای تقسیم مهاجران بین کشورهای عضو، به محکمه این اتحادیه شکایت کرد. اما همزمان کمیسیون اتحادیه اروپا نیز علیه مجارستان، چک و پولند نسبت به عدم پذیرش مهاجران براساس سهمیه شان، اقامه دعوا کرده است.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.