آماری از میزان قبولی پناهندگان در آلمان

آماری از میزان قبولی پناهندگان در آلمان

دولت آلمان تازه ترین آمار از تعداد پناهجویان رد شده و قبول شده در این کشور را گزارش داد،بیشترین شمار کسانی که حق اقامت حقوق بشری یا ممانعت اخراج گرفته اند، پناهجویان افغان با ۴۲ هزار و ۴۷۸ تن می باشند. سپس سومالیایی ها با سه هزار و ۲۹۴ تن و سوریایی ها با سه هزار و ۱۱ تن در ردیف دوم و سوم هستند.

آمار تازه دولت فدرال آلمان می رساند که تا آخر سال گذشته میلادی ۶۰۲ هزار و ۵۳۸ تن در آلمان به عنوان مهاجر قبول شده و حفاظت به دست آورده اند. میزان قبولی پناهجویان از افغانستان در این میان در ردیف سوم قرار گرفته است.

در میان این شمار از پناهجویان که تا پایان سال گذشته درخواست پناهندگی شان قبول شده است، ۳۲۶ هزار و ۱۹۶ سوریایی، ۱۰۰ هزار و ۴۷۶ عراقی و ۴۰ هزار و ۵۷۶ پناهجوی افغان شامل می شوند.

این آمار از پاسخ دولت فدرال آلمان به یک پرسشنامه کوچک فراکسیون حزب چپ ها به دست آمده است. شمار کسانی که به عنوان پناهنده سیاسی قبول شده اند به حدود ۴۲ هزار تن می رسد. ۱۴۲ هزار و ۴۰۶ تن دیگر نیز در آلمان حفاظت فرعی یا اقامت محدود به دست آورده اند که بیشترشان سوریایی، عراقی و افغان بوده اند.

کسانی که از حق اقامت در آلمان با دلایل حقوق بشری به دست آورده اند، فقط ممانعت از اخراج گرفته اند. شمار این افراد به ۷۳ هزار و ۳۶۷ تن می رسد.

بیشترین شمار کسانی که حق اقامت حقوق بشری یا ممانعت اخراج گرفته اند، پناهجویان افغان با ۴۲ هزار و ۴۷۸ تن می باشند. سپس سومالیایی ها با سه هزار و ۲۹۴ تن و سوریایی ها با سه هزار و ۱۱ تن در ردیف دوم و سوم هستند.

شمار کسانی که اقامت شان در آلمان تحمل می شود یا “دولدونگ” گرفته اند، براساس آمار ارائه شده دولت فدرال آلمان به ۱۶۶ هزار و ۶۸ تن می رسد.

بیشتر کسانی که دولدونگ گرفته اند مهاجرانی از صربستان بوده اند که شمارشان به ۱۲ هزار و ۷۸۸ تن می رسد. سپس مهاجران کوزوویی با ۱۰ هزار و ۶۴۵ تن و افغان ها با ۱۰ هزار ۲۵۷ تن در ردیف دوم و سوم هستند.

گزارش از دویچه وله

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.