وضعیت اسکان پناهجویان تازه وارد در کمون لیدینگو سوئد

وضعیت اسکان پناهجویان تازه وارد در کمون لیدینگو سوئد

بر اساس نامه‌ای که کمون لیدینگو در استکهلم سوئد برای تازه واردان ارسال کرده است آنها پس از دو سال مجبور هستند محل اقامت خود را ترک کنند،گفته می به حدود ۳۰۰ مهاجر تازه در این کمون اسکان موقت داده شده است.

دو سال پس از تصویب قانون جدید اسکان، تعدادی از تازه واردان مجبور هستند از خانه‌های محل اقامت خود خارج شوند و به جای دیگری نقل مکان کنند.

کمون لیدینگو در شهر استکهلم تصمیم گرفته است از تمدید اجاره نامه‌های تازه واردانی که مشمول قانون جدید اسکان شده بودند بعد از ۲۴ ماه خودداری کند.

حاضم بارقوت، یکی از افرادی که به تازگی از شهرداری لیدینگو نامه‌ای مبنی بر ضرورت خروج از خانه‌اش دریافت کرده است به رادیو سوئد می‌گوید: من و همسرم از شدت نگرانی نمی‌توانیم بخوابیم، من درس خواندن در اس اف ای را متوقف کرده‌ام و نمی‌توانم روی درس‌هایم متمرکز باشم. این مساله برای ما مشکل آفرین است.

هنگامی که قانون اسکان تازه واردان در اول مارس ۲۰۱۶ به تصویب رسید، تمام کمون‌ها به پیدا کردن محل اقامت و اسکان تعدادی از تازه واردان موظف شدند. از جمله کمون لیدینگو حدود ۳۰۰ نفر از تازه واردان را به صورت موقت اسکان داد. اما بر اساس نامه‌ای که این کمون برای تازه واردان ارسال کرده است آنها پس از دو سال مجبور هستند محل اقامت خود را ترک کنند.

آنا رینه کلادوئس از حزب مودرات که ریاست شورای کمون لیدینگو را برعهده دارد می‌گوید: این قانون برای همه افراد جامعه یکسان است. او در گفتگو با رادیو سوئد می‌افزاید: همه این افراد مانند سایر افراد جامعه درنظر گرفته و قوانین یکسان درباره‌شان اجرا می‌شود. درصورتی که آنها جای جدیدی برای زندگی دراین کمون یا سایر کمون‌ها پیدا نکنند می‌توانند از خدمات اجتماعی بهره بگیرند؛ درست مانند سایر ساکنان کمون‌ها.

اما این تصمیم با انتقاد شدید پاتریک ساندستروم، رهبر گروه حزب محیط زیست در کمون لیدینگو مواجه شده است. او به رادیو سوئد می‌گوید: این غیرمنطقی است که فکر کنیم افرادی که مدت کوتاهی در سوئد بوده‌اند بتوانند خانه جدیدی در لیدینگو پیدا کنند. این بدان معنی است که مجبورند این کمون را ترک کنند؛ و این یعنی نقض قانون اسکان تازه واردان.

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.