گروهی از پناهجویان افغان ۲۰ فوریه از آلمان اخراج خواهند شد

گروهی از پناهجویان افغان ۲۰ فوریه از آلمان اخراج خواهند شد

منابع خبری از اخراج گروهی از پناهجویان از آلمان خبر دادند،بر اساس برخی گزارش ها ۲۰ فوریه /فبروری این گروه از پناهجویان اخراج خواهند شد،اخراج پناهجویان افغان از کشور های اروپایی از جمله آلمان بر اساس توافقنامه ننگین ضد پناهجویی میان اروپایی و دولت مهاجر فروش افغانستان صورت می گیرد،این درحالیست که بسیاری از پناهجویان اخراج به افغانستان دوباره کشور ترک کرده اند،برخی هم که مانده اند زندگی سختی را سپری می کنند،علاوه برآن وزارت مهاجرین افغانستان توجهی به وضعیت صد ها هزار بیجا شده در داخل افغانستان ندارد ،آوارگان داخلی به حال خود رها شده اند.

“اخراج پناهجویان افغان از کشور های اروپایی نقض آشکار حقوق بشر و زیر پا گذاشتن یا نادیده گرفتن کنوانسیون بین المللی ژنو مربوط به حقوق پناهجویان و پناهندگان است”.

به گزارش احیا نیوز به نقل از دویچه وله، بر اساس معلومات فعالان امور پناهجویان، دور دیگر اخراج گروهی پناهجویان افغان از ‌آلمان برای بیستم فبروری برنامه ریزی شده است. هنوز معلوم نیست که از کدام میدان هوایی این پرواز صورت می گیرد.

کارمندان دو سازمان حامی پناهجویان که در گذشته نیز اطلاعات موثق در این رابطه داده اند، گفته اند که به تاریخ ۲۰ ماه جاری یک پرواز اخراج پناهجویان رد شده افغان به کشور شان برنامه ریزی شده است.

هنوز معلوم نیست چه تعدادی برای این پرواز در نظر گرفته شده اند. همچنین مقام های مسئول در افغانستان نیز پروازی را که در این تاریخ از آلمان صورت بگیرد، تایید کرده اند. این طیاره قرار است صبح روز ۲۱ فبروری به میدان هوایی کابل فرود آید.

حکومت فدرال آلمان اساسا درباره پروازهای پناهجویان اخراجی ابراز نظر نمی کند.
از ماه دسمبر سال ۲۰۱۶ به این طرف این دهمین اخراج گروه پناهجویان رد شده به افغانستان خواهد بود. تا کنون، حکومت فدرال و ایالت های آلمان ۱۷۴ پناهجوی رد شده افغان را به کشور شان بازگردانده اند.

اخراج پناهجویان افغان به کشور شان در سطح آلمان بحث برانگیز است، زیرا در افغانستان جنگ با طالبان و همچنین با جنگجویان گروه تروریستی “دولت اسلامی” بعد از پایان ماموریت رزمی ناتو در دسمبر ۲۰۱۴ شدت گرفته است.

در کابل پایتخت افغانستان که چنین پروازها صورت می گیرد تنها در سال ۲۰۱۷ میلادی، ۲۰ حمله با بیشتر از ۵۰۰ کشته صورت گرفته است.

در ماه جنوری سال روان میلادی طالبان و گروه تروریستی “دولت اسلامی” چهار حمله دیگر را از جمله بالای هوتل انترکانتیننتال، که ۱۵۰ کشته به جا گذاشته است، انجام دادند. در این حمله یک امداد رسان بخش امور انکشافی آلمان نیز کشته شد.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.