۲۲ پناهجو از جزایر استرالیا به آمریکا اعزام شد

۲۲ پناهجو از جزایر استرالیا به آمریکا اعزام شد

منابع خبری از انتقال ۲۲ پناهجو از جمله پناهجویان افغان  از جزایر استرالیا در اقیانوس آرام به آمریکا خبردادند،هیچ یک از ۱۵۰ کودکی که در بازداشتگاه های ناورو حضور دارند، در گروه اخیر نبودند.

یک گروه ۲۲ نفره پناهجویان به شمول افغان ها جزیره ناورو واقع در اقیانوس آرام را به مقصد امریکا ترک کردند. این پناهجویان سال ها در بازداشتگاه های این جزایر که از سوی آسترالیا اداره می شود، نگهداری می شدند.

یان رینتول، سخنگوی نهاد مدافع حقوق پناهجویان موسوم به “ائتلاف اقدام برای آوارگان” گفته است که همه این افراد مردهای مجرد بودند به جز یک مرد روهینگیایی که با همسرش از طریق جزایر فیجی به ایالات متحده رسیدند.

در زمان حکومت بارک اوباما، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، آسترالیا معاهده ای را با این کشور امضا کرد تا این پناهجویان به خاک ایالات متحده منتقل شوند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا این قرارداد را یک “معاهده احمقانه” توصیف کرده است.

چهارمین گروه شامل پناهجویانی از کشورهای افغانستان، پاکستان و میانمار بود. به این ترتیب شمار کلی پناهجویانی که در ایالات متحده مقیم شدند، به ۱۳۴ تن رسید.

هیچ یک از ۱۵۰ کودکی که در بازداشتگاه های ناورو حضور دارند، در گروه اخیر نبودند. علاوه بر این، هیچ یک از ایرانی ها نیز که بزرگترین گروه پناهجویان را در ناورو می سازند، در این گروه شامل نبودند.

یکی از آوارگان که به امریکا منتقل شد، یک مرد روهینگیایی از میانمار بود که از مقامات خواسته بود تا او را نزدیک خانواده اش در آسترالیا منتقل کنند. اما “ائتلاف اقدام برای آوارگان” می گوید که به او گفته شد که اگر انتقال به ایالات متحده را رد کند، باید ۲۰ سال دیگر هم در جزایر ناورو بماند یا به کمبوجیا برود.

حدود ۲ هزار پناهجو از کشورهای مختلف از سال ۲۰۱۴ تاکنون در کمپ های برون مرزی آسترالیا در دو جزیره واقع در اقیانوس آرام بازداشت شده اند. شرایط بد زندگی در این کمپ ها همواره مورد انتقاد نهادهای مدافع حقوق بشر قرار داشته است.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.