یک جوان افغان در قزاقستان ۵۸ هزار دلار پیدا شده را به صاحبش تحویل داد

یک جوان افغان در قزاقستان ۵۸ هزار دلار پیدا شده را به صاحبش تحویل داد

احمد اجمل مشعل شهروند افغانستان که در آلماتی قزاقستان زندگی می کند، پس از یافتن ۵۸ هزار دلار گم شده آن را به صاحبش باز گرداند،این خبراز طریق یکی از شبکه های تلویزیون قزاقستان منتشر شد و احمد مورد تحسین کاربران در فضای مجازی قرار گرفت.

احمد اجمل مشعل، شهروند افغانستان که ساکن شهر آلماتی قزاقستان می‌باشد، پس پیدا کردن ۵۸ هزار دالر گم‌شده، آنرا به صاحبش بازگرداند، که این کارش مورد تقدیر و تحسین کاربران انترنت قرار گرفته است.

این شهروند افغانستان که با همسر و دو طفل شان در اپارتمان کرایی در بزرگ‌ترین شهر قزاقستان به سر می‌برند، در بخش ساختمانی کار می‌کند.

احمد اجمل مشعل که در میان دوستانش در آلماتی به نام “احمد” مشهور است، در نشرات مستقیم یکی از شبکه‌های تلویزیونی قزاقستان، درمورد دلیل بازگرداندن پول یافت‌شده صحبت نمود. وی در جواب به سوال خبرنگار که آیا او به این پول نیاز نداشت، گفت: نیاز دارم، اما زمانی‌که در نتیجه زحمات خود آنرا بدست‌آورم.

عرفان مشعل، پدر این جوان افغان که یکی از صاحب منصبان اسبق افغانستان می‌باشد و او نیز در شهر آلماتی زندگی می‌کند در صفحه فیسبوک در این مورد نوشته است: اجمل که دوکان‌های فردی که بکسش را با ۵۸ هزار دالر گم‌کرده بود، را بازسازی می‌کرد، این بکس را در محل کارش پیدا نمود و پس از تماس‌گرفتن با صاحب آن که دیگر امیدی برای پیدا نمودن پول‌هایش که به گفته خودش آخرین سرمایه اش بود، به وی گفته است که کار من خلاص شد، تو بیا و بکس پول را که فراموش کرده ای، بگیر. به گفته اجمل، آن شخص در نخست باور نکرد. اما پس از رسیدن اجمل بکس پول را برایش داد و گفت شمار کن تا کم نباشد، وقتی او پول‌هایش را شمرد با گریه و اشک شادی اجمل را در بغل فشرد. آنزمان اجمل برایش گفت “ما افغان‌ها نمک حرام نیستیم.”

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.