نرم افزار کاربردی برای راهنمایی پناهجویان در سوئد

نرم افزار کاربردی برای راهنمایی پناهجویان در سوئد

این اپلیکیشن اطلاعات مربوط به حقوق پناهجویان جوان را در دسترس شان قرار خواهد داد، این اپلیکیشن می‌تواند کمک بزرگی باشد و بتواند یافتن اداراتی مانند مهاجرت و پلیس و همچنین فروشگاه‌هایی برای خرید غذا و درمانگاه را درصورت بیماری برای شخص آسان کند.

به گزارش احیا نیوز به نقل از رادیو فارسی سویدن، این اپ از ماه آوریل در حداقل هشت کشور اروپایی مانند سوئد، یونان، ایتالیا، آلمان و بلغارستان و به زبان‌‌های مختلفی ازجمله عربی، دری و سومالیایی راه اندازی خواهد شد. ازطریق این اپ، نوجوانان پناهجو خواهند توانست اطلاعاتی درمورد نظام پناهنده پذیری، دست‌رسی به یک سرپرست، محل یافتن غذاا و حمام و فعالیت‌های مختلف دیگر را بیابند.

سال گذشته ۸۵۰۰ نوجوان در سوئد تقاضای پناهندگی کردند که بیش از ۱۳۰۰ نفر آنها نوجوانان تنها بودند.

انتظار می‌رود با کمک این اپلیکیشن در تلفن‌های هوشمند، بسیاری از نوجوانان پناهجوی تنها بتوانند مشکلاتی را که برایشان پیش می‌آید و سردرگمی‌های وارد شدن به یک کشور غریب را حل کنند. جعفر کرمی، جوان افغان که ده سال پیش در سن ۱۶ سالگی به سوئد آمد، وجود چنین امکانی را بسیار مثبت می‌داند. او که هنگام ورود به سوئد در ده سال پیش با مشکلات زیادی روبرو بود، می‌گوید این اپلیکیشن می‌تواند کمک بزرگی باشد و بتواند یافتن اداراتی مانند مهاجرت و پلیس و همچنین فروشگاه‌هایی برای خرید غذا و درمانگاه را درصورت بیماری برای شخص آسان کند.

جعفر کرمی اینک تعمیرکار اتوبوس است و در مالمو زندگی می‌کند.

یکی از سازمان‌هایی که در معرفی این اپلیکیشن همراه با مدارس و کمون‌ها فعالیت خواهد کرد، سازمان نجات کودک است. اُسا یورانسوُن، مسئول بخش کودکان ناپدیدشده درسازمان نجات کودک در جنوب سوئد می‌گوید برای معرفی این اپلیکیشن و انتشار آن درمیان پناهجویان باید از خود آنها نیز کمک گرفت.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.