واژگونی مرگبار خودروی حامل مهاجران افغان در کرمان

واژگونی مرگبار خودروی حامل مهاجران افغان در کرمان

مرگ مهاجران افغان در جاده های ایران؛ در پی واژگونی یک خودروی پژو ۴۰۵ حامل مهاجران افغان در استان کرمان ایران یک تن کشته و ۱۳ نفر زخمی شدند،مجروحین به بیمارستانی در کرمان منتقل شدند.

به گزارش رکنا:مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از واژگونی یک خودروی حامل افغان و کشته و زخمی شدن ۱۴ نفر در این حادثه خبر داد.

دکتر سید محمد صابری در گفت‌وگو با خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: امروز ۱۹بهمن‌ماه در ساعت ۱۵ و ۵ دقیقه یک خودروی پژو ۴۰۵ در محور باغین – رفسنجان واژگون شد.
وی، سرنشینان این خودرو را اتباع افغان اعلام کرد و افزود: در این حادثه  ۱۳ نفر مصدوم و یک نفر کشته شده است که مصدومین به بیمارستان شهید باهنر کرمان منتقل شده‌اند، ضمن آنکه همه سرنشین مرد و در رده سنی ۱۸ تا ۲۷ سال هستند.

به گزارش احیا نیوز: بسیاری از شهروندان افغانستان در استان  های سیستان و بلوچستان و کرمان بر اثر تصادف جان شان را از دست می دهند،اکثر مهاجرین از مرز سیستان و بلوچستان وارد ایران شده و توسط قاچاقچیان انسان از مسیر های بلوچستان و کرمان به داخل ایران انتقال داده می شوند.
“اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان اخیرا گفته است که حکومت بازگشت مهاجران را به کشور برنامه ریزی می کند این درحالیست که بسیاری از مردم افغانستان به دلیل جنگ و خشونت و فقرو بیکاری افغانستان را ترک می کنند،دولت افغانستان با وجود دریافت پول های هنگفت از سازمان های بین المللی و جامعه جهانی تاکنون زمینه مناسب برای بازگشت پناهندگان به کشور را فراهم نتوانسته بسیاری از مهاجرین که به افغانستان اخراج شده اند با مشکلات متعدد روبرو شده و زندگی دشواری را سپری می کنند”.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.