مرد هندی کلیه زنش را دزدید و فروخت

مرد هندی کلیه زنش را دزدید و فروخت

رسانه های محلی هند گزارش دادند که یک مرد هندی مخفیانه کلیه/ گرده همسرش را فروخته است،ریتا سرکار ۲۸ ساله، دو سال پیش از ناحیۀ شکم احساس درد گفت. او می‌گوید که شوهرش او را به یک شفاخانۀ شخصی در کلکته برد و داکتران به وی گفتند که همه چیز پس از عملیات اپندکس به حالت عادی بر خواهد گشت،این زن پس آز آنکه فهمید شوهرش کلیه اش فروخته به پلیس شکایت کرد.

ریتا به رسانه‌های محلی گفت که پس از ۱۲ سال زندگی مشترک، همسرش بدلیل عدم توانایی خانواده وی برای پرداخت مبلغ جهیزیه کلیه‌ او را دزدیده و فروخته است.

یک زن هندی اهل ایالت بنگال از شوهر و برادر شوهرش به خاطر دزدین یکی از کلیه‌هایش شکایت کرد. به گزارش تایمز هندوستان این افراد در پی شکایت این زن بازداشت شدند.

ریتا سارکار، زن ۲۸ ساله هندی ادعا کرده است که همسرش بارها از او تقاضای جهیزیه ۲۰۰ هزار روپیه‌ای کرده و به‌خاطر همین موضوع بارها مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

در هند جهزیه شامل وسائل خانه نمی‌شود و در برخی موارد به صورت وجه نقد توسط خانواده عروس پرداخت می‌شود. این سنت از سال ۱۹۶۱ در هند ممنوع شده است و این کشور قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای مقابله با این سنت جهیزیه وضع کرده است.

ریتا به روزنامه تایمز هندوستان گفت: «دو سال پیش من در ناحیه شکم احساس درد شدید کردم همسرم مرا به یک درمانگاه خصوصی در کلکته برد و آنجا به من گفتند که بعد از برداشتن آپاندیس حالم خوب می‌شود.» او در ادامه گفت که همسرش از او خواسته بود که درباره این جراحی با هیچ‌کس در کلکته صحبت نکند.

در ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۷، چند ماه پس از عمل جراحی، اعضای خانواده این زن هندی وی را به دلیل احساس ضعف و ناخوشی نزد پزشک بردند و پس از اسکن متوجه شدند که یکی از کلیه‌هایش در جای خود نیست. او می‌گوید که حتی برای اطمنیان دو آزمایش اسکن انجام داده است.

ریتا به رسانه‌های محلی گفت که پس از ۱۲ سال زندگی مشترک، همسرش بدلیل عدم توانایی خانواده وی برای پرداخت مبلغ جهیزیه کلیه‌ او را دزدیده و فروخته است.

پلیس شهر فاراکا در شمال ایالت بنگال ضمن آغاز تحقیقات اعلام کرد که ممکن است یک باند قاچاق اعضای بدن نیز در این پرونده دخیل باشد.

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.