فواید ورزش برای ذهن و روح دختران

فواید ورزش برای ذهن و روح دختران

ورزش کردن برای سلامتی تن وروان جوانان بخصوص برای دختران مفید خوانده شده است،دخترانی که ورزش، می کنند در مدرسه بهتر عمل می کنند ونیز از اعتماد به نفس و شادابی  بهره مند می شوند.

همه ما می دانیم که انجام حرکات ورزشی منظم برای بدن، ذهن و روح دختران مناسب است. اما شما می توانید دوز روزانه اندورفین خود را از راه ها و خوراکی های دیگر دریافت کنید.

567884 فواید ورزش برای ذهن و روح دختران

پس چرا ورزش می کنید؟ بنیاد ورزشی زنان کشف کرده است که ورزش علاوه بر داشتن سرگرمی و مزایای مناسب، برخی از مزایای اضافی را برای دختران نیز ارائه می دهد. اینجا چند مورد ذکر شده است:

دخترانی که ورزش، می کنند در مدرسه بهتر عمل می کنند. شما ممکن است فکر کنید که ورزش ها وقت مطالعه شما را می گیرند. اما تحقیقات نشان می دهد دخترانی که ورزش می کنند در مدرسه بهتر عمل می کنند و بیشتر از کسانی که ورزش نمی کنند فارغ التحصیل می شوند. ورزش یادگیری، حافظه و تمرکز را بهبود می بخشد، که می تواند برای فعال بودن دختران در کلاس درس مفید باشد.

دخترانی که بازی می کنند، مهارت های گروهی و هدف گیری را یاد می گیرند. کار با مربیان، دوستان و هم تیمی ها برای پیروزی در بازی و رسیدن به اهداف، موفقیت بزرگ در زندگی است. یک بازیکن تیم می تواند کار را با دیگران آسان تر کند و مشکلات را، چه در زندگی و چه در محل کار حل کند.

ورزش، مزایای سلامتی پنهانی دارد. بعضی از مزایای ورزش ها مانند بهبود تناسب اندام و حفظ وزن سالم واضح است. اما دخترانی که ورزش می کنند کمتر احتمال دارد سیگار بکشند و احتمال ابتلا به سرطان پستان و پوکی استخوان را در زندگی کاهش می دهند. مطمئنا می توانید این مزایا را از هر نوع ورزشی دریافت کنید. اما اگر شما در حال رفتن به ورزشگاه هستید، انگیزه بیشتری برای نشان دادن و بازی کردن وجود دارد اگر بدانید مربیان و یا هم تیمی هایتان به شما وابسته هستند.

ورزش، باعث ایجاد اعتماد به نفس می شود. دختران درگیر در ورزش، احساساتشان از لحاظ جسمی و اجتماعی بهتر است. زمانی که شما می بینید مهارت هایتان بهبود یافته و اهدافتان تبدیل به واقعیت شده است، کمک می کند تا اعتماد به نفستان افزایش یابد. دیگر مزایای تقویت اعتماد به نفس در گروه های ورزشی عبارتند از

حفظ ظاهر مناسب
حفظ وزن سالم
ایجاد دوستان جدید
ورزش، می تواند استرس را کاهش دهد. استرش بخش بزرگی از زندگی است. ورزش کردن می تواند به شما در مقابله با آن کمک کند، زیرا ورزش یک افزایش دهنده روحیه طبیعی است و راهی عالی برای از بین بردن استرس و افسردگی است. به علاوه، هنگامی که شما در یک تیم هستید، شما دوستانی دارید که از شما در هر دو طرف و یا خارج از حوزه پشتیبانی می کنند.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.