ویزای آمریکا برای اسطوره آرژانتینی فوتبال رد شد

ویزای آمریکا برای اسطوره آرژانتینی فوتبال رد شد

دولت آمریکا از صدور ویزا برای دیگو مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتین و جهان به دلیل دشنام به دونالد ترامپ جلوگیری کرد،مارادونا در یک مصاحبه به ترامپ فحش داده بود.

دیگو مارادونا، حامی ثابت قدم دولتهای سوسیالیست و چپگرای آمریکای لاتین است تا جایی که عکس چه‌گوارا و فیدل کاسترو را بر دست و پای خود خالکوبی کرده است.

آمریکا بار دیگر از صدور روادید برای اسطوره آرژانتینی مستطیل سبز سرباز زد. وکیل آرماندو دیگو مارادونا علت رد شدن ویزای موکل خود را مواضع مارادونا درباره دونالد ترامپ دانست.

مارادونا که در حال حاضر بعنوان سرمربی تیم الفجیره امارات فعالیت می کند چندی پیش در مصاحبه ای تلویزیونی با یک رسانه ونزوئلایی، در توصیف دونالد ترامپ از واژه «چیرولیتا» (chirolita) استفاده کرده بود که دشنامی رایج در آرژانتین محسوب می شود و در مورد افرادی بکار برده می شود که از خود اراده ای ندارند و عروسکی بیش نیستند.

واژه ای که حالا مارادونای ۵۷ ساله را به دردسر انداخته است. او باید برای پیگیری یک پرونده حقوقی در ارتباط با کلودیا ویلافانه، شریک سابق زندگی اش به دادگاهی در میامی مراجعه می کرد. وکیل مارادونا می گوید از پیش به او توصیه کرده بوده در باره آمریکا با هیچ رسانه ای مصاحبه نکند، بویژه یک شبکه ونزوئلایی.

مواضع ضد آمریکایی این اعجوبه سال های نه چندان دور فوتبال پیش از این هم خبر ساز شده بودند. روابط او با سران کشورهایی آمریکای لاتین و در راس آنها هوگوچاوز فقید و نیکلاس مادورو، رییس جمهور فعلی ونزوئلا بر کسی پوشیده نیست.

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.