نفتکش سانچی غرق شد

نفتکش سانچی غرق شد

نفتکش سانچی که به مدت یک هفته درحال سوختن بود،امروز غرق شد،مقامات ایرانی جان باختن همه سرنشینان کشتی را تایید کرده اند،مدیر عامل سازمان بنادر ایران گفته است که امکان پیدا کردن پیکر ملوانان منتفی است.

محمد راستاد، رییس سازمان بنادر و دریانوردی ایران، امروز یکشنبه ۲۴ دی گفت که ۳۲ سرنشین نفتکش سانچی شامل ۳۰ ایرانی و ۲ بنگلادشی در ساعت اولیه حادثه به دلیل انتشار گازهای سمی و شدت انفجار کشته شده‌اند.

پیش از این گروه‌های امداد و نجات جسد سه نفر از سرنشینان کشتی را در آب پیدا کرده‌ بودند و اکنون مرگ ۲۹ خدمه دیگر تأیید شده است.

رییس سازمان بنادر و سخنگوی کمیته رسیدگی به حادثه نفتکش سانچی گفت که به دلیل شدت آتش‌سوزی و انفجارهای پیاپی، تلاش‌ها برای اطفای حریق و ورود به کشتی برای یافتن پیکر خدمه نتیجه نداد.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) آقای راستاد گفت که “چیزی از نفتکش سانچی بر روی آب باقی نمانده و کشتی به صورت کامل غرق شده است”.

خبرگزاری ایرنا گزارش داده استکه بدنه نفتکش به زیر آب رفته است ولی میعانات آن همچنان روی سطح دریا در حال سوختن است.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در پیامی از وزارتخانه‌‏های راه و شهرسازی، نفت و امور خارجه خواسته “با انجام اقدامات کارشناسی، علت وقوع این سانحه تأسف‌ بار را به دقت بررسی و پیگیری قانونی لازم را برای پیشگیری از حوادث مشابه و نیز احقاق حقوق ملت ایران و خانواده های آسیب‏ دیده به‏ عمل آورند”.

علی ربیعی، وزیر کار ایران و مسئول کمیته بررسی حادثه نفتکش سانچی هم در نامه‌ای به رئیس جمهور با تأیید این که دسترسی به پیکر خدمه امکان‌پذیر نیست، درخواست اعلام عزای عمومی کرده است.
فتکش ایرانی سانچی حامل بیش از صدهزار تن میعانات گازی صادراتی ایران به کره جنوبی که با پرچم پاناما در حرکت بود، روز شانزدهم دی ماه پس از برخورد با یک کشتی باری در سواحل شرقی آتش گرفت.

در میان انتقادها از دولت ایران درباره شیوه رسیدگی به ‌وضعیت نفتکش سانچی و سرنشینان آن بعد از وقوع حادثه، یک گروه ۱۲ نفری از تکاروان ایرانی برای شرکت در عملیات امداد به محل اعزام شدند.

به گفته آقای راستاد این گروه صبح امروز (یکشنبه) به نفتکش رسیدند اما “امکان ورود به کشتی برای تجسس مفقودین فراهم نشد”.

او گفته است که سه پیکری که در دریا پیدا شدند پس از طی مراحل قانونی در چین به نمایندگان ایران تحویل داده می‌شوند.

 

 

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.