احزاب آلمان بر سر تعیین سقف نهایی ورود پناهجویان به توافق رسیدند

احزاب آلمان بر سر تعیین سقف نهایی ورود پناهجویان به توافق رسیدند

براساس توافق احزاب آلمان در باره تعیین میزان مشخص ورود پناهجویان به این کشور سالانه ۲۰۰ هزار پناهجو می توانند وارد آلمان شوند،هم چنین بر اساس این توافق، از پارلمان آلمان خواسته شده است تا قانونی را تا پایان ماه جولای تصویب کند که به موجب آن یک هزار نفر از اعضای خانواده های پناهجویان هر ماه بتوانند به آلمان بیایند.

احزاب ائتلافی آلمان روز جمعه در پیشنویس خود بر سر تعیین حد نهایی برای پناهجویان جدید به توافق رسیدند. بر این اساس، قرار شده است تا سالانه فقط حدود ۲۰۰ هزار پناهجوی جدید وارد آلمان شوند.
در پیشنویسی که انگلا مرکل صدراعظم آلمان از حزب “دموکرات مسیحی” و سوسیال دموکرات ها روی آن توافق کرده اند، گفته شده است: «ما تصمیم گرفته ایم که شمار [پناهجویان] تازه وارد باید از ۱۸۰ هزار تا ۲۲۰ هزار سالانه بیشتر نشود». خبرگزاری فرانسه با استناد به کاپی این پیشنویس، این گزارش را نشر کرده است.

در ارتباط با مسئله الحاق اعضای خانواده پناهجویانی که اقامت موقت دریافت کرده اند، در این توافق مقدماتی گفته شده است که از محدودیت های جاری باید کاسته شود.

بر اساس این توافق، از پارلمان آلمان خواسته شده است تا قانونی را تا پایان ماه جولای تصویب کند که به موجب آن یک هزار نفر از اعضای خانواده های پناهجویان هر ماه بتوانند به آلمان بیایند.
انگلا مرکل، صدراعظم آلمان مدت طولانی بود که از خواست حزب همکارش، “اتحاد سوسیال مسیحی” بایرن مبنی بر تعیین حد نهایی برای ورود شمار پناهجویان به آلمان، خودداری کرده بود. اما او پس از پیروزی در انتخابات ماه سپتمبر که در آن اکثریت را از دست داد، توافق کرد تا در این مسئله تجدید نظر کند تا به این ترتیب تنش در بین همکاران محافظه کار خود را پایان ببخشد.

تصمیم انگلا مرکل برای ورود بیش از یک میلیون آواره از مناطق جنگزده به آلمان در سال ۲۰۱۵ باعث اختلاف نظر شدید در سیاست این کشور شد.

در همین راستا، حزب ضد مهاجرت “بدیلی برای آلمان” توانست از خشم برخی مردم در قبال سیاست مرکل استفاده کند و در انتخابات سراسری ماه سپتمبر ۱۲.۶ درصد آرا را به دست آورد. به دست آوردن این میزان رای از سوی یک گروه راستگرا از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون در آلمان بیسابقه بوده است.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.