اعضای شورای امنیت سازمان ملل برای حمایت از مردم افغانستان وارد کابل می شوند

اعضای شورای امنیت سازمان ملل برای حمایت از مردم افغانستان وارد کابل می شوند

یکی از معتبر ترین هیئت جهانی امروز وارد افغانستان می شود،اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت بررسی وضعیت افغانستان و حمایت بیشتر از مردم افغانستان به این کشور سفر می کنند.

طلوع گزارش داد: قرار است اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی اوضاع کشور، گفت‌وگو با رهبران حکومت و همدردی و پشتیبانی از مردم افغانستان، شنبه به کابل بیایند.

رییس شورای امنیت سازمان ملل در هفته روان گفت این هیئت به زودی به افغانستان می‌روند تا پشتیبانی شان را از مردم این کشور اعلام کنند.

او به خبرنگاران گفت که دیدار اعضای شورای امنیت سازمان ملل از افغانستان به آنان این فرصت را فراهم می‌کند تا اوضاع این کشور را بررسی کنند و از نیازمندی‌های افغانستان آگاه شوند.

پیش از این دو بار اعضای این شورا به افغانستان آمده‌اند. نخستین بار در سال ۲۰۰۳ و دومین بار در سال ۲۰۱۰ و فردا سومین دیدار اعضای این شورا از افغانستان خواهد بود.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل در حالی به کابل می‌آیند که افغانستان در اجندای نشست این شورا قرار دارد.

یک ماه پیش نماینده ویژه سازمان ملل برای افغانستان در نشست شورای امنیت این سازمان گفت که خشونت و ناامنی در افغانستان از نگرانی‌های جدی به شمار می‌آیند.

تادامچی یاماماتو گفت که روند صلح برای خاتمه دادن به جنگ چهل ساله در این کشور یک نیاز است.

به گفته او، بر اثر این جنگ، اکنون سی و نه درصد از جمعیت کشور زیر خط فقر زنده‌گی می‌کنند و بیش از سه میلیون دیگر نیاز به کمک های بشر دوستانه دارند.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.