کمپین “هیچ کس روسپی نیست” توسط فعالان زن افغان در سویدن راه اندازی شد

کمپین “هیچ کس روسپی نیست” توسط فعالان زن افغان در سویدن راه اندازی شد

برخی از فعالان حقوق زن افغان در کشور سوئد،کارزاری را با نام هیچ کس روسپی نیست برای جلوگیری از کابرد الفاظ رکیک و ناشایست در برابر زنان راه اندازی کردند.

رادیو سوئد نوشت: کارزاری زیر نام ingenHora# “هیچکس روسپی نیست” از سوی گروهی از فعالان حقوق زن افغان در سویدن راه انداخته شده است. به گفته دست‌اندرکاران این کارزار؛ هدف آن آگاهی‌رسانی به منظور اجتناب از کاربرد الفاظ رکیک و مستهجن در برابر زنان است.

سپوژمی جبارخیل از انجمن زنان افغان در گفتگو با بخش فارسی|دری رادیوی سویدن می‌گوید که او با شمار زیادی از زنان در این مورد صحبت کرده و بسیاری از زنان در موارد متعدد و در جاهای مختلف به عنوان روسپی مخاطب قرار گرفته اند. او باور دارد که از این جهت بسیار مهم است تا در این زمینه آگاهی‌رسانی شود تا بکارگیری کلمه “روسپی یا فاحشه” در برابر یک زن در محیط بیرون و خانه ممنوع شود.

او در ادامه می‌گوید که مشارکت زنان افغان در چنین کارزارها کم‌رنگ‌تر است. سپوژمی جبارخیل با اشاره به کارزار metoo# بیان می‌دارد که موانع خانوادگی و از سویی هم عدم انگیزه باعث کم‌فعالی زنان افغان در چنین زمینه‌ها شده است.

این کارزار منحصر به سویدن نیست و به گفته دست‌اندرکاران آن قرار است در سراسر جهان و در سطوح مختلف دامنه کارزار ingenHora# را گسترش دهند.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.