۱۰۰ پناهجو در دریای مدیترانه ناپدید شدند

۱۰۰ پناهجو در دریای مدیترانه ناپدید شدند

مرگ پناهجویان در مسیر اروپا؛ منابع خبری گزارش داده اند که حدود ۱۰۰ مهاجر در نزدیک سواحل لیبی در دریا مفقود اند،پیش از این هم شماری زیادی از پناهجویان آفریقایی در دریای مدیترانه جان داده اند.

حدود ۱۰۰ پناهجویی که می خواستند از طریق لیبیا وارد اروپا شوند، در نزدیکی سواحل این کشور ناپدید شده اند. در میان این افراد زنان نیز شامل اند.
نیروهای ساحلی لیبیا در ترابلس می گویند به دنبال واژگون شدن یک قایق حامل آوارگان در نزدیکی سواحل لیبیا، از سرنوشت ۹۰ تا ۱۰۰ نفر آنان خبری در دست نیست. ۱۷ تن از سرنشینان این قایق که شامل زنان نیز می شود، نجات داده شده اند. به گفته مقام ها، این افراد چندین ساعت خود را در قایق دچار حادثه شده نگهداشتند تا اینکه گروه نجات به محل رسید. این قایق که گفته می شود بیش از ۱۰۰ سرنشین داشت، در نزدیکی ساحل خمس در صد کیلیومتری ترابلس دچار حادثه شده است.

در یک رویداد دیگر نیروهای ساحلی لیبیا در نزدیکی ساحل ساویجا در شرق ترابلس ۲۶۷ مهاجر به شمول ۱۷ کودک را نجات دادند. این افراد از کشوهای مختلف افریقایی هستند. براساس معلومات سازمان های امداد رسان ده تن از آوارگان در پایان هفته گذشته در نزدیکی سواحل لیبا غرق شده و دها تن دیگر ناپدید گردیدند.
جان باختن ۳۱۱۶ تن در سال گذشته

از زمان سرنگونی حکومت معمر القذافی در سال ۲۰۱۱ در لیبیا، این کشور به مسیر مهم ترانزیتی مهاجران از افریقا به اروپا مبدل شده است. قاچاقبران توسط قایق های با ظرفیت کمتر تلاش می کنند تا این افراد را به کشورهای اروپایی انتقال بدهند. اداره های دولتی لیبیا و برخی از گروه های مسلح، تحت فشار قرار گرفته اند و ایتالیا هم در این میان اقداماتی را دربرابر قاچاقبران انجام داده است. براساس آمار سازمان بین المللی مهاجرت، سال گذشته ۳۱۱۶ تن از پناهجویانی که میخواستند از طریق بحیره مدیترانه به اروپا بیاند، جانشان را از دست دادند. تنها ۲۸۳۳ تن این افراد در آب های میان لیبیا و اروپا غرق شدند.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.