نخست وزیر مجارستان: پناهجویان مسلمانان اشغال گر اند

نخست وزیر مجارستان: پناهجویان مسلمانان اشغال گر اند

نخست وزیر مجارستان/ هنگری در مصاحبه با یک روزنامه آلمانی در رابطه با مسئله پناهجویان گفته است که ما این اشخاص را به چشم پناهجویان مسلمان نمی بینیم بلکه از نظر ما این ها اشغالگران مسلمان هستند.

ویکتور اوربان، در مصاحبه با روزنامه آلمانی بیلد نشان داد که تحت تاثیر انتقادهایی که از او به خاطر سیاست اش در قبال پناهجویان می شود، قرار نمی گیرد. او جمعه هفته گذشته به نشست حزب سوسیال مسیحی بایرن دعوت شده بود.

ویکتور اوربان، نخست وزیر هنگری یک بار دیگر از سیاست عدم پذیرش پناهجویان دفاع کرد. او در مصاحبه با روزنامه آلمانی “بیلد” گفت: «ما این اشخاص را به چشم پناهجویان مسلمان نمی بینیم. بلکه از نظر ما آن ها اشغال گران مسلمان هستند. آن ها مهاجران اقتصادی هستند که می خواهند (در اروپا) زندگی بهتری داشته باشند.»

“چنین چیزی را اینجا نمی خواهیم”

نخست وزیر هنگری در ادامه گفت که از نظر او “وجود شمار زیاد مسلمانان (در یک کشور اروپایی) باعث ایجاد جوامع مستقل می شود. زیرا جوامع مسیحی و مسلمان را نمی توان هیچگاه به یکدیگر متصل کرد.» از نظر رئیس حکومت هنگری جامعه چند فرهنگی وهم و خیالی بیش نیست. او گفت: «ما چنین چیزی را نمی خواهیم و نمی خواهیم کسی چیزی را به ما تحمیل کند.»

ویکتور اوربان جمعه هفته گذشته از نشست سه روزه حزب سوسیال مسیحی بایرن که در بایرن علیا برگزار شد، دیدار کرده بود.

این سیاستمدار هنگری در ادامه مصاحبه با روزنامه بیلد به انتقاد مارتین شولتس، رئیس حزب سوسیال دموکرات آلمان نیز پرداخت و گفت که اجازه دخالت در امور هنگری را نمی دهد و خواهان احترام بیشتر به کشورش شد. 

شولتس از هورست زیهوفر، رئیس حزب سوسیال مسیحی بایرن خواسته بود که به این رئیس حکومت راستگرا و ناسیونالیست “حد و مرز را” نشان دهد. او گفته بود که اوربان به خصوص در سیاست آوارگان “منطق خطرناکی” را تعقیب می کند و در زمینه آزادی عقیده و مطبوعات نیز این مساله صدق می کند. 

اوربان در ادامه این مصاحبه در برابر یک اتهام دیگر نیز از کشورش دفاع کرد. بارها گفته شده که هنگری از اتحادیه اروپا پول می گیرد، اما از پذیرش آوارگان امتناع می کند. او گفت، آن پول که به نفع اقتصاد هنگری است، هدیه نیست‌ “ما این پول را دریافت می کنیم، چون بازارمان را به روی رقابت آزاد گشوده ایم. این هیچ ربطی به مساله آوارگان ندارد”.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.