حکومت افغانستان به کشته شدن مهاجران افغان در جنگ سوریه واکنش نشان داد

حکومت افغانستان به کشته شدن مهاجران افغان در جنگ سوریه واکنش نشان داد

پس از آن که یکی از مسئولان لشکر فاطمیون از کشته شدن دو هزار افغان در جنگ سوریه خبرداد،این خبر در بسیاری از رسانه های جهان و افغانستان بازتاب یافته و مقامات وزارت خارجه افغانستان نیز به این مسئله واکنش نشان داده و گفته اند، ایران از مجبوریت مهاجران افغان سوء استفاده کرده است.

به گزارش خبر گزاری افق: در پی نشر گزارش‌ها مبنی بر کشته شدن دو هزار مهاجر افغان در جنگ سوریه، وزارت خارجه اعلام کرد که این موضوع با اداره‌های مربوطه شریک شده است.
مقام‌ها در این وزارت گفته‌اند که ایران از مجبوریت مهاجران افغان‌ها سوء استفاده کرده است.

صبغت‌الله احمدی، معاون سخنگوی وزارت خارجه گفته است که از این موضوع اطلاع دارد اما هنوز در مورد رقم دقیق تلفات جزئیات در اختیار این وزارت قرار نگرفته است.

به گفته او، حکومت افغانستان این موضوع را با حکومت ایران و کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور مهاجران، شریک کرده‌اند.

آقای احمدی ابراز امیدواری کرده است که برای رسیدگی به این موضوع، اقدامات مناسب و به موقع صورت بگیرد.

همچنان اعضای ولسی جرگه گفته‌اند، موضوع اعزام و کشته شدن مهاجران افغان در جنگ سوریه، پس از رخصتی زمستانی در اجندای نشست عمومی قرار خواهد گرفت.

این درحالی است که زهیر مجاهد، مسئول فرهنگی لشکر فاطمیون زیر نظر سپاه ایران، دیروز گفته بود که در جنگ سوریه دو هزار مهاجر افغانی کشته و هشت هزار تن دیگر زخمی شده‌اند.

به گفته او، باوجود فداکاری نیروهای افغان در جنگ سوریه، با آنها توجه جدی از سوی ایران صورت نگرفته است. اما ریاست جمهوری از به کارگرفتن مهاجران افغان در جنگ نیابتی انتقاد کرده است.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.