مایکل وولف ترامپ را کودک صفت نوشت

مایکل وولف ترامپ را کودک صفت نوشت

یک نویسنده در کتاب خود که با عنوان آتش و خشم منتشر شده است،ترامپ رئیس جمهور آمریکارا شخص کودک صفت توصیف کرد،آقای ترامپ در واکنش به این کتاب،نویسنده آن را فرد جعلکار خطاب کرده و گفته است که این نویسنده برای فروش کتابش این مطالب بی معنا را نوشته است.

مایکل وولف، نویسندۀ کتاب موسوم به ‘آتش و خشم’، دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، را یک شخص کودک صفت’ عنوان کرده است.

آقای وولف در کتاب ‘آتش و خشم’ که روز جمعه انتشار یافت، دوران مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۱۶ و پس از رسیدن رئیس جمهور ترمپ را به قصر سفید، مورد موشگافی قرار داده است.

در این کتاب سال نخست ادارۀ آقای ترمپ در مقام ریاست جمهوری را “هرج و مرج” خطاب کرده است و رئیس جمهور ترمپ را به مثابۀ شخص “کودک صفت که احتمالاً نیاز به داکتر روانشناس” دارد، خطاب کرده است.

در واکنش به نشر این کتاب، رئیس جمهور ترمپ ناوقت روز جمعه در یک پیام تویتر، آقای وولف، نویسندۀ این کتاب را شخص “جعلکار” خطاب کرده که فقط خواسته است با نشر چنین محتوی، “کتاب خسته کن بی معنی اش” را به فروش برساند.

جاناتان لیمایر، خبرنگار اسو شیتید پرس در قصر سفید، که قبل از انتشار کتاب “آتش و خشم” یک نسخۀ آنرا به دست آورده است، برخی از معلومات سری را که در این کتاب نشر شده، پرسش بر انگیز عنوان کرده است.

آقای لیمایر گفته است که “به نظر می رسد که برخی موضوعاتی که در این کتاب ذکر شده است، به صورت کامل دقیق نیست. به گونۀ مثال، این کتاب ادعا کرده است که دونالد ترمپ نمی دانست که جان بوئنر، رئیس پیشین مجلس نمایندگان امریکا کی بود.”

آقای لیمایر به نقل از مقامات قصر سفید نوشته است که چنین ادعا “احمقانه” است، زیرا اگر آرشیف پیام های تویتر رئیس جمهور ترمپ بررسی شود، معلوم می شود که آقای ترمپ چندین پیام در مورد آقای جان بوئنر در صفحۀ تویتر خود نوشته است. بنا بر این، به نظر می رسد که همه مسایلی که در کتاب “آتش و خشم” ذکر شده، کاملاً دقیق نیست.

اما بر خلاف ادعای مقامات قصر سفید که گویا آقای وولف به رئیس جمهور دسترسی نداشته است، این خبر نگار اسو شیتید پرس گفته است که چنین ادعای قصر سفید نیز واقعیت ندارد، زیرا به گفتۀ او نویسندۀ کتاب “آتش و خشم” دسترسی “نامحدود” در قصر سفید داشته است.

رئیس جمهور ترمپ در پیام تویتر خود بدون ذکر نام کتاب “آتش و خشم” و نویسندۀ آن، رسانه ها را متهم ساخته که برای هدف قرار دادن وی، گویا از هر وسیلۀ کار می گیرند. نویسندۀ کتاب آتش و خشم میگوید که این کتاب را بر اساس مصاحبه با حدود دوصد تن از نزدیکان ادارۀ ترمپ نوشته است.

وکلای مدافع ترمپ نخست سعی کردند جلو انتشار این کتاب را بگیرند، اما نتوانستند.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.