تاثیر ماهی برعمل کرد مغز

تاثیر ماهی برعمل کرد مغز

مصرف ماهی فواید فراوان بر سلامت انسان دارد،ماهی عمل کرد مغز را بهتر کرده و خواب را منظم می کند،ماهی بر تقویت حافظه نقش مهمی ایفا می کند.

خوردن ماهی از قدیم به عنوان راهی ساده برای سالم تر زیستن شناخته می شود. به خاطر وجود اسیدهای چرب امگا ۳، خوردن ماهی موجب می شود که قلبی سالمتر داشته باشید، دردهای مفصلی تان کاهش یابد و همچنین خطر افسردگی از شما دور باشد. مجله تناسب اندام، در مزیت های مصرف ماهی نوشته، با مصرف آن می توانید لاغرتر و سالم بمانید.

براساس مطالعاتی که انجام شده، شرایط زندگی کسانی که ماهی می خورند، از کسانی که مصرف ماهی در لیست غذای هفتگی آنها جایی ندارد، خیلی بهتر است. به تازگی اما چند حسن دیگر مصرف ماهی در پژوهش مشخص شده است.

مطالعات همچنین نشان داده که خوردن ماهی بیشتر (و اسیدهای امگا۳ بیشتر)، می تواند به درمان انسان پس از حمله قلبی و کاهش تاثیرات آن کمک کند و خاصیت ضد تورمی عمومی داشته باشد. حالا یک خاصیت دیگر نیز برای خوردن ماهی زیاد پیدا شده است: ارتباط ماهی خوردن با بهتر خوابیدن و بهبود عملکرد مغز که در یک مطالعه تازه در دانشگاه پنسیلوانیا به دست آمده است.

کودکانی که هر هفته ماهی می خورند، در آزمایش بهره هوشی، تقریباً پنج درصد جلوتر از دیگران هستند و این کودکان کمتر دچار بدخوابی می شوند.

این مطالعه در مورد پانصد کودک ۹ تا ۱۱ ساله صورت گرفته است.

در این مرحله، نوع ماهی که بچه ها می خورند، مطرح نبوده است اما پژوهشگران می خواهند مطالعه گسترده تری در مورد ماهی هائی که بیشترین تاثیر مثبت را در عملکرد مغز و تنظیم خواب دارند انجام دهند.

ماهی سالمون از نظر داشتن اسیدهای چرب امگا ۳ بسیار غنی است و ماهی های کوچکتر مثل ساردین نیز از این نظر بسیار مفید است.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.