پاپ: هرگز نباید با شیطان صحبت کرد

پاپ: هرگز نباید با شیطان صحبت کرد

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان به تشریح شخصیت شیطان پرداخت و تاکید کرد،که شیطان بسیار «هوشمندتر از ماست» و دیگران را «دچار سردرگمی می‌کند» بنا براین هرگز نباید با شیطان سخن گفت!

به گزارش احیا نیوز به نقل از یورو نیوز، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیکهای جهان روز چهارشنبه دربارۀ گفتگو با شیطان هشدار داد، او شیطان را «فردی» توصیف کرد که «هوشمندتر از ماست» و دیگران را «دچار سردرگمی می‌کند».

پاپ در گفتگو با تلویزیون کاتولیک ایتالیایی «TV2000» با اشاره به اینکه با شیطان نمی‌شود استدلال کرد، گفت: «من متقاعد شده‌ام که هرگز نباید با شیطان صحبت کرد. اگر چنین کاری را انجام دهید متضرر می‌شوید.»

او افزود: «شیطان بسیار هوشمندتر از ماست و همه را دچار سردرگمی می‌کند. او همیشه وانمود می‌کند که مودب است. او با کشیش‌ها و اسقف‌ها چنین رفتاری را دارد و به همین ترتیب وارد ذهن آنها می‌شود.»

پاپ فرانسیس تاکید کرد که شیطان نه تنها معرّف شرارت است بلکه یک فرد واقعی است. او گفت: «او شیطان است. چیزی مانند غبار نیست، یک چیز غیرمعمول نیست بلکه یک “انسان” است.»

پاپ همچنین بار دیگر به موضوع جنجال برانگیز ترجمۀ «دعای ربانی» اشاره کرد. او گفت در این ترجمه‌ها خدا منبع وسوسه معرفی می‌شود؛ در حالیکه در واقع این شیطان است که ما را به سوء استفاده هدایت می‌کند و نه خداوند.

رهبر ۸۰ سالۀ کاتولیکهای جهان همچنین بار دیگر تایید کرد که گهگاه در زمان دعا و نیایش به خواب می‌رود. او افزود دعا باید برای مسیحیان به گونه‌ای باشد که احساس کنند مانند کودکان در حال آرمیدن در میان بازوان پدرانشان هستند. او گفت این جنبۀ آرامش بخشی دعا مهم است.

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.