افزایش محصلین دختر در ولایت ننگر هار

افزایش محصلین دختر در ولایت ننگر هار

منابع خبری از افزایش چشم گیر دختران دانش جو برای ادامه تحصیل در ولایت ننگر هار خبردادند،زنان و دختران تحصیل کرده نقش مهمی در توسعه افغانستان خواهد داشت.

پوهنتون ننگرهار طی سه سال گذشته بیش از یک هزار محصل اناث راجذب کرده که به گفتۀ مسؤلین این رقم طی سال های اخیر کاملاً بی سابقه می باشد.

به گزارش احیا نیوز به نقل از صدای آمریکا، پوهنتون ننگرهار که پنج سال قبل در ان فقط سه صد دختر مصروف تحصیل بود و دختران در اکثر سیزده پوهنحی این پوهنتون حضور نداشتند، اما از مدت سه سال بدینسو رقم دختران با سرعت افزایش یافته است.

مسولین این پوهنتون دلیل افزایش محصلین اناث را فراهم ساختن امکانات تحصیلی برای انها می خوانند که شامل صنوف ویژه، کتابخانه مجهز، لیلیه مصؤن و ترانسپورت میگردد.

محصلین اناث نیز برخورد و محیط سالم و همکاری بی سابقۀ استادان و مسؤلین پوهنتون را دلیل حضور خود در این مرکز تعلیمی می خوانند.

در پوهنتون ننگرهار اکنون پروژۀ اعمار یک پارک ویژه برای دختران نیز در نظر گرفته شده است.

پوهنتون ننگرهار ۵۳ سال قبل تأسیس یافت که در حال حاضر علاوۀ بر برنامۀ لیسانس در ۱۳ پوهنځی، ٥ برنامۀ ماستری و یک برنامه دوکتورا یا پی.اچ. دي را نیز دارا است که در هر برنامه صنوف ویژه برای دختران نیز وجود دارد.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.