پیام طالبان به دولت های اسلامی

پیام طالبان به دولت های اسلامی

گروه طالبان با نشر اعلامیه ای از دولت های اسلامی خواست، از مردم فلسطین حمایت کنند،طالبان هم چنین گفته است،اقدام ترامپ دامن‌زدن به آتش جنگ در تمام جهان و به ویژه در خاور میانه خواهد بود.

طالبان در اعلامیه‌ ای به تصمیم دونالد ترامپ در به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسراییل واکنش نشان داده آن را «گامی پر از تعصب و دور از عقل» خواندند.
به نقل از خبرگزاری خامه، گروه طالبان زیر نام «امارت اسلامی طالبان» با نشر یک خبرنامه‌ اعلام کرده اند که به شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسراییل «امریکا چهرۀ اشغال‌گرانۀ خود را هنوز هم آشکار ساخت، پالیسی دشمنی با دین اسلام و حمایت از غصب و استعمار را اعلام کرد.»

طالبان در این اعلامیه از دولت‌های اسلامی خواسته اند تا حمایت شان از فلسطین اعلام کنند.

این گروه با بیان این‌که اگر جهان اسلام در «بین خود دست برادری ندهد» ممکن است موجودیت مسلمانان به مخاطره بیافتد، دهشدار داده است که «اقدام ترامپ دامن‌زدن به آتش جنگ در تمام جهان و به ویژه در خاور میانه خواهد بود.»

روز گذشته دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا در کاخ سفید رسما بیت‌المقدس را به حیث پایتخت اسراییل به رسمیت شناخت. ترامپ در جریان یک سخن‌رانی گفت که سفارت امریکا در اسراییل نیز از تل آویو به یبت‌المقدس انتقال خواهد یافت.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.