یک کمون در سوئد کمک به پناهجویان را منوط به شرکت در کلاس های آموزشی کرد

یک کمون در سوئد کمک به پناهجویان را منوط به شرکت در کلاس های آموزشی کرد

یک کمون در جنوب سوئد پناهجویان تازه وارد را مجبور به شرکت در کلاس های آموزشی کرد،کمون در سوئد از تقسیمات استانی است،در این کشور معمولا یک شهر یا کلانشهر ها کمون نامیده می شوند،تمام کسانی که در سوئد زندگی می کنند، ساکن یک کمون هستند. ۲۹۰ کمون در کشور وجود دارد،کمون ها، پاسخگوی مسائل جاری و روزمره ی زندگی ساکنان خود هستند.

مهاجران تازه‌ وارد که در کمون ولینگه در جنوب سوئد زندگی می‌کنند تنها در صورتی از امکانات مالی کمون برخوردار خواهند بود که در کلاس‌های آموزشی برای تازه‌واردان شرکت کنند.

روز گذشته نمایندگان حزب مودرات در کمون ولینگه تصمیم گرفتند برنامه جدیدی را با عنوان “وظایف ادغام” معرفی کنند. کارینا واتسلر، از اعضای شورای این کمون می‌گوید برنامه جدید به این معناست که علاوه بر وظایف شهرداری‌ها در زمینه ‌هم‌پیوستگی اجتماعی، افراد نیز مسئولیت‌هایی برای ادغام در جامعه برعهده داشته باشند.

شهرداری‌ها در حال حاضر کلاس‌های آموزشی را به صورت داوطلبانه به تازه‌واردان ارائه می‌دهند اما کمون ولینگه این افراد را به شرکت در کلاس‌های آموزشی مجبور می‌سازد. همه تازه‌واردان و حتی خانواده‌های آنها باید در این کلاس‌ها حضور داشته باشند و امتحانات را پشت سربگذارند. در غیر اینصورت از کمک‌هزینه اجتماعی کمون ولینگه برخوردار نخواهند بود.

کارینا واتسلر تصریح می‌کند: فقط به این دلیل که ما فکر می‌کنیم بسیار مهم است که تمام افراد اطلاعات لازم درباره جامعه را به‌دست آورند و بتوانند در امتحانات نمره قبولی بگیرند.

جمعیت کمون ولینگه به ۳۵۷۰۰ نفر می‌رسد و در دو سال گذشته تعداد ۲۰۲ تازه وارد در این کمون اسکان داده شده‌اند.

گزارش از رادیو فارسی سوئد

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.