مشکلات پناهجویان تازه وارد در کمون استکهلم سویدن

مشکلات پناهجویان تازه وارد در کمون استکهلم سویدن

شماری از پناهجویان تازه وارد و تنها، که در کمون استکهلم سوئد زندگی می‌کنند نسبت به شرایط سکونت در اقامتگاه‌های که توسط کمون تهیه شده است شکایت دارند. مسئولان در کمون استکهلم می‌گویند که در حال حاضر حدود ٦٠٠ تازه‌وارد تنها به دلیل کمبود مسکن ناچار در هوتل‌ها و محلات غیر رهایشی اسکان داده شده اند.

عبیدالله یک تازه‌وارد است. او پس از دریافت اقامت از کمون کیرونا به استکهلم منتقل شده است. کمون استکهلم او را در یک هوتل در منطقه فارشتا، اسکان داده است. عبیدالله به بخش فارسی|دری رادیوی سویدن اظهار می‌دارد که او در یک اتاق کوچک با چهار تن تحت شرایط بسیار دشوار و نا مناسب زندگی کرده است.

پنج نفر در یک اتاق به وسعت ٣٠ مترمربع زندگی کرده‌ایم. وضعیت زندگی تحت چنین شرایط دشوار است طوری که من توانایی فراگیری زبان و کار کردن را در طول روز از دست می‌دهم.

مسئولان کمون استکهلم می‌گویند که در مورد بهبود شرایط زندگی در این هوتل اخیراً اقداماتی کرده‌اند. انا مولگورد، مسئول تدارک مسکن برای تازه‌واردان در کمون استکهلم، می‌گوید که صاحب هوتل در حال ساخت‌وساز آشپزخانه است تا امکانات بهتر در اختیار ساکنان این هوتل قرار گیرد.

عبید‌الله اخیراً به بخش فارسی|دری رادیوی سویدن می‌گوید با آنکه اتاق جدید و نسبتاً بزرگتر در اختیارش گذاشته‌اند اما هنوز با سه نفر در یک اتاق ٤٠ مترمربع زندگی می‌کند.

شماری از تازه‌واردانی که از کمون‌های مختلف به استکهلم منتقل شده‌اند می‌گویند که انتقال آنها به استکهلم بر اساس خواسته خودشان نبوده و نمی‌دانستند که دچار چنین شرایط دشوار خواهند شد. رادیوی سویدن با شماری از مردان تازه‌وارد تنها که در یک منطقه صنعتی و دور از محلات رهایشی در بروما اسکان داده شده اند صحبت کرده است. حدود ٥٠ تازه‌وارد در یک ساختمانی که سابق محل‌کار بوده، زندگی می‌کنند. این افراد در اتاق‌های حدود ٦ مترمربع که برای دو تن تهیه شده است زندگی می‌کنند.

در زمان دیدار ما از این محل، نگهبانان شرکتی که این مسکن را تهیه کرده تلاش کردند تا مانع ورود ما به ساختمان شوند و از انجام مصاحبه با افراد شاکی جلوگیری کنند، اما در نتیجه توانستیم شرایط زندگی این افراد را از نزدیک مشاهده کنیم و با برخی ساکنان مصاحبه کنیم.

عادل یک تازه‌وارد است و در حال فراگیری زبان می‌باشد. او به رادیوی سویدن می‌گوید که شرایط زندگی در اتاق‌های کوچک، تراکم افراد در یک ساختمان غیر رهایشی و وضعیت نا مناسب بهداشتی آشپزخانه و تشناب‌ها/دستشویی باعث شده که زندگی او را دچار دشواری کند.

اینجا اصلا محل زندگی نیست. هر روز همه با هم درگیر اند، این ساختمان برای دفاتر ساخته شده است. دیوارها را از چوب باریک ساخته‌اند، اتاقها به شدت تنگ و کوچک است. با آنکه چندین بار به کمون شکایت کرده‌ایم اما تا کنون هیچ شرایط زندگی ما تغییر نکرده است.

انا مولگورد، مسئول تدارک مسکن برای تازه‌واردان در کمون استکهلم می‌گوید که دقیقاً نمی‌داند چه تعداد در این ساختمان در منطقه بروما زندگی می‌کنند اما با انکه این افراد دور از منطقه مسکونی زندگی می‌کنند شرایط حمل و نقل این منطقه طوری است که آنها می‌توانند به نقاط مختلف شهر دسترسی داشته باشند. این مسئول کمون، تازه واردان را تشویق می‌کند تا بیرون از شهر زندگی کنند و از بازارکار بزرگ استکهلم که فرصت بسیار خوب برای کاریابی را فراهم می‌کند همچنان استفاده کنند.

گفته می‌شود بیش از ٥٠٠ هزار تن در صف انتظار برای دریافت خانه در استکهلم انتظار می‌کشند.

رادیو سوئد

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.