خاطرات تلخ قربانیان قاچاق انسان در سوئد

خاطرات تلخ قربانیان قاچاق انسان در سوئد

بسیاری از قربانیان قاچاق انسان در سوئد به بردگی جنسی کشیده شده اند،یک مسئول در اداره مهاجرت می گوید،قاچاق انسان، امروز از آنچه شما تصور می‌کنید بسیار گسترده‌ تر است و می‌توان آن را “بردگی” زمان ما نامید.

اداره مهاجرت سوئد در مقایسه با گذشته، موارد بیشتری از قاچاق انسان را شناسایی کرده است. نیمی از این موارد با اهداف سوء‌استفاده جنسی صورت گرفته‌اند‌.

یکی از قربانیان قاچاق انسان در سوئد که نام مستعار آدانا را برای خود برگزیده به رادیو سوئد می‌گوید وقتی شانزده ساله بوده به سوئد آمده است: وقتی به اینجا آمدم فکر می‌کردم قرار است به مدرسه بروم اما برای کار دیگری به اینجا آورده شده بودم، برای فروش سکس.

او توضیح می‌دهد که چگونه یکی از اقوامش برای آمدن به سوئد تشویقش کرده است اما به جای اینکه به مدرسه برود مجبورش کرده‌اند تن‌فروشی کند، در غیراینصورت برای خودش و مادرش که در کشور خودشان زندگی می‌کند مشکل ایجاد خواهد شد.

آدانا اولین باری را که یک مرد تن او را خریده است به یاد می‌آورد و می‌گوید: آن مرد هرکاری می‌خواست با من انجام داد و من برای او درست مثل یک برده بودم. حتی اگر جیغ می‌کشیدم تفاوتی نمی‌کرد. او هرکاری خواست کرد چون پولش را داده بود.

امروز اداره مهاجرت افراد بیشتری را شناسایی می‌کند که قربانیان قاچاق انسان به سوئد بوده‌اند. شمار این افراد امسال به ۴۰۰ نفر می‌رسد که بیش از ۱۷۰ نفر از آنها قربانی قاچاق با هدف فروش سکس هستند. این رقم سه سال پیش شامل حدود ۱۰۰ نفر می‌شد.

کایسا تورن کوییست از اداره مهاجرت که در زمینه مبارزه با قاچاق انسان فعالیت می‌کند به رادیو سوئد می‌گوید آمار قربانیان قاچاق انسان در سال ۲۰۱۷ تا پایان سال به بیش از ۴۰۰ نفر خواهد رسید و این درحالی است که آمار قربانیان زیر سن نیز افزایش پیدا کرده است.

به گفته او یکی از دلایل افزایش این آمار فعالیت بیشتر اداره مهاجرت در زمینه آموزش کارمندان خود برای شناسایی قربانیان احتمالی قاچاق انسان است. این اداره موارد مشکوک را به پلیس اطلاع می‌دهد.

کایسا تورن کوییست تاکید می‌کند افرادی که اداره مهاجرت آنها را به عنوان قربانیان قاچاق انسان شناسایی کرده یا در معرض این خطر قرار دارند از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا آمده‌اند و شامل شهروندان این اتحادیه نمی‌شوند.

او می‌گوید: قاچاق انسان، امروز از آنچه شما تصور می‌کنید بسیار گسترده‌تر است و می‌توان آن را “بردگی” زمان ما نامید.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.