یک شهروند افغان در آلمان به اتهام قاچاق انسان بازداشت شد

یک شهروند افغان در آلمان به اتهام قاچاق انسان بازداشت شد

منابع خبری از باز داشت یک تبعه افغانستان به ظن قاچاق انسان در المان خبر دادند،به نقل از پلیس آلمان این فرد پناهجویان را از ترکیه  به مقصد یونان انتقال میداد.

به گفتۀ پولیس فدرال آلمان، هنگامی که این مرد در جنوری ۲۰۱۶تلاش کرده بود پناهجویان افغان را سوار بر قایق از طریق دریا از ترکیه به یونان انتقال دهد، قایق غرق شده و منجر به مرگ ده‌ها پناهجو شد.

پولیس آلمان بدون ذکر نام و ارایۀ جزییات در مورد هویت این فرد گفته است که مظنون نیز در قایق قاچاقبران که حدود ۹۰ پناهجو را حمل می‌کرد، سوار بود.

از این سانحه، به نقل از خبرنامۀ پولیس آلمان، فقط ۲۴ پناهجو نجات یافت و جسد ۳۵ پناهجوی دیگر توسط محافظان ساحلی یونان پیدا شد، اما یک ثلث دیگر سرنشینان این قایق ناپدید شدند.

مقام‌های آلمانی گفته اند که این مرد پس از حادثۀ غرق شدن قایق، خود را به صفت پناهجو به مقام‌های یونانی تسلیم کرده و یک ماه پس از آن خود را به آلمان رسانده و درخواست پناهندگی داده بود.

آلمان که جذابترین مقصد پناهجویان است، برخی افراد را به ظن عضویت در شبکه‌های قاچاق پناهجویان پیگرد کرده است. این شبکه ها در بدل انتقال پناهجویان از ترکیه به یونان هزاران دالر از آنان اخذ می‌کنند.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.