عفو بین الملل: اخراج پناهجویان افغان نقض قوانین بین الملل است

عفو بین الملل: اخراج پناهجویان افغان نقض قوانین بین الملل است

عفو بین الملل: اخراج پناهجویان افغان نقض قوانین بین الملل است.

سازمان عفو بین الملل با اخراج پناهجویان افغان از آلمان مخالفت کرد, این سازمان روز جمعه در برلین اعلام کرده که اخراج به افغانستان با توجه به وضعیت فعلی امنیتی این کشور نقض قوانین بین المللی وغیر مسئولانه است.

اخراج پناهجویان افغان از کشور های اروپایی از جمله آلمان پس از امضای توافقنامه ننگین دولت افغانستان با کشور های اروپایی آغاز گردید،هرچند قبلا هم  برخی از مهاجران افغان از کشور های اروپایی باز گردانده می شدند اما نه به این شدت و سرعت،دولت افغانستان(حکومت وحدت ملی) بخصوص وزارت مهاجرین افغانستان برای به دست آوردن پول حق پناهندگی شهروندان افغانستان را فروخت.

حکومت افغانستان از مهاجرین استفاده ابزاری می کند،در حال حاضر مهاجرین افغان برای این حکومت فقط یک منبع در آمد محسوب می شود،اما حکومت هیچ کاری برای بهبود وضعیت مهاجرین در داخل افغانستان انجام نداده است.

به گزارش خبرگزاری کاتولیک آلمان قرار است بتاریخ ۶ ماه دسمبر گروه دیگری از پناهجویان افغان از آلمان اخراج شوند. عفو بین الملل مخالفت اش را با این تصمیم دولت آلمان اعلام کرده است.
خبرگزاری کاتولیک آلمان یا (که. ان.دی) به نقل از سازمان عفو بین الملل گزارش داده که قرار است به تاریخ ۶ ماه دسمبر یک روز قبل از نشست وزرای داخله ایالت های آلمان در شهر لایبزیک، ۵۰ تن از شهروندان افغان به کابل بازگردانده شوند. براساس آمار عفو بین الملل از ماه اکتوبر ۲۰۱۶ تاکنون ۱۳۲ تن از پناهجویان افغان که درخواست پناهندگی شان رد شده بود، از آلمان اخراج شده اند. این سازمان روز جمعه در برلین اعلام کرده که اخراج به افغانستان با توجه به وضعیت فعلی امنیتی این کشور نقض قوانین بین المللی وغیر مسئولانه است.
گزارش مرتبط: ظاهرا هفته آینده بازهم گروهی از پناهجویان افغان از آلمان اخراج می شوند
در همین حال بر اساس گزارش خبرگزاری آلمان (دی.پی.ای) قرار است یکی از افغان هایی که اشتباهاً به افغانستان اخراج شده بود، در روزهای آینده دوباره به آلمان بازگردانده شود.
کنوانسیون حقوق بشر اروپا فرستادن افراد را به کشورهایی که در آنان امکان خطرجانی وجود داشته باشد، منع می کند. سال گذشته حدود ۱۱ هزارو ۵ صد تن در افغانستان کشته و یا زخمی شده اند.
همچنان از آغاز سال روان میلادی تا ماه سپتمبر بیش از ۸ هزار تن دراین کشور قربانی خشونت ها شده اند.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.