دختران افغانستان برنده جایزه چالش کار آفرینی درجشنواره اروپا شدند

دختران افغانستان برنده جایزه چالش کار آفرینی درجشنواره اروپا شدند

تیم دختران رباتیک ساز هرات در بزرگترین جشنواره اروپا در شهر تالین پایتخت استونی جایزه چالش کار آفرینی را به دست آوردند، اوایل امسال ورود این تیم به آمریکا ممنوع شده بود.

1234 e1512076099488 دختران افغانستان برنده جایزه چالش کار آفرینی درجشنواره اروپا شدند

سفارت افغانستان در لندن به روز پنجشنبه به بنیاد توماس رویترز گفته است که در این جشنواره، دختران روبات ساز افغان روباتی را به نمایش گذاشتند که با انرژی آفتابی کار می کند و به کشاورزان کوچک در قسمت بذر افشانی و درو گندم کمک می نماید.
این دختران که از شهر هرات افغانستان هستند در جشنواره رباتیک استونی که از ۲۴ تا ۲۶ نوامبر برگزار شد موفقت به کسب این جایزه شدند. برنده این مسابقات بر اساس رای هزاران نفر از بازدید کنندگان انتخاب می شود.

5678 e1512076114796 دختران افغانستان برنده جایزه چالش کار آفرینی درجشنواره اروپا شدند

این تیم از دختران نوجوان که تابستان گذشته و در پی رد شدن ویزایشان برای رفتن به آمریکا و شرکت در رقابت های رباتیک، توجه بین المللی را جلب کرده بودند این بار در اروپا موفقیت کسب کردند.

با این حال بعد از اعتراضات بین المللی آنها توانستند ویزای آمریکا بگیرند و موفق شدند در نخستین رقابت های جهانی رباتیک در واشنگتن مدال نقره این رقابت ها را برای موفقیت شجاعانه شان دریافت کردند.

 e1512076128632 دختران افغانستان برنده جایزه چالش کار آفرینی درجشنواره اروپا شدند

سفرای افغانستان در لندن و واشنگتن با انتشار توئیت هایی همراه با عکس دختران حاضر در مسابقات استونی موفقیت آنها را تبریک گفته اند.
۳ نفر از تیم رباتیک ۱۲ نفره افغانستان در رقابت های استونی شرکت کرده بودند. ربات آنها که با انرژی خورشیدی کار می کند می تواند به کشاورزانی که روی زمین هایی با وسعت کوچک کار می کنند، کمک کند.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.