مجرد ها بیشتر در معرض بیماری فراموشی قرار می گیرند

مجرد ها بیشتر در معرض بیماری فراموشی قرار می گیرند

بر اساس تحقیقات دانشمندان افراد مجرد بیشتر از متا هل ها در معرض بیماری آلزایمر یا فراموشی قرار می گیرند،هم چنین پژوهش های دیگر نشان داده که زوج های متاهل، سالم تر از ازدواج نکرده ها هستند.

56788 5 e1512073187129 مجرد ها بیشتر در معرض بیماری فراموشی قرار می گیرند

یک گزارش تحلیلی علمی که به تازگی در مجله «بیماری های عصبی، جراحی اعصاب و روانپزشکی» چاپ شده، ادعا می کند که کسانی که هرگز ازدواج نکرده اند یا بیوه هستند، بیشتر در معرض به بیماری فراموشی یا آلزایمر هستند.

مجله تایم این تحقیق را منتشر کرده و در آن گفته که نتیجه تحقیق جدید براساس تحلیل داده های ۱۵ پژوهش قبلی است که عملا ۸۰۰ هزار نفر را در اروپا و قاره آمریکا و آسیا مورد ارزیابی قرار داده است.

با این حال، این گزارش می گوید برعکس ذهنیت ها، مجرد بودن یا تنها زندگی کردن، خطر بزرگی برای سلامتی نیست. پیشتر برخی تحقیقات می گفتند که تنها زندگی کردن عوارض خطرناکی دارد.

3455 1 e1512073268191 مجرد ها بیشتر در معرض بیماری فراموشی قرار می گیرند

پژوهشگران دانشگاه لندن که وظیفه تحلیل محتوایی تحقیق های گذشته را بر عهده داشتند، به عوامل تعیین کننده ای مثل سن و جنس و زمان بیماری آلزایمر توجه کردند و متوجه شدند کسانی که هرگز ازدواج نکرده اند، ۴۲ درصد بیش از متاهل ها در معرض بیماری فراموشی هستند. افراد مطلقه یا بیوه هم ۲۰ درصد بیشتر از متاهل ها در معرض بیماری بودند.

به نوشته تایم، پژوهش های دیگر نشان داده که زوج های متاهل، سالم تر از ازدواج نکرده ها هستند؛ دلیل هم این است که همسران ممکن است یکدیگر را به ورزش کردن و تغذیه سالم تشویق کنند، روابط اجتماعی را حفظ کنند، کمتر سیگار بکشند و مشروب الکلی بنوشند و این ها همه به تاخیر فراموشی می انجامند.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.