شرکت زنان قربانی اسید پاشی در هند در نمایش لباس

شرکت زنان قربانی اسید پاشی در هند در نمایش لباس

اسید پاشی یک عمل غیر انسانی است که سلامتی و زیبایی انسان هارا نابود می کند،در بسیاری ازکشور های جهان از جمله در هند، زنان قربانی اسید پاشی شده اند. 

شنبه‌شب ۹ زن که همگی قربانی اسیدپاشی از سوی همسر یا یکی از اعضای نزدیک خانواده‌شان هستند، بدون پوشاندن چهره، لباس‌های بهترین طراحان مد هندی را در هتل لالیت دهلی نو به نمایش گذاشتند.

مینا خاتون از دهلی نو و قربانی اسیدپاشی توسط همسر پیشینش در گفتگو با خبرگزاری فرانسه درباره انگیزه‌اش در شرکت در این مراسم نمایش لباس گفت: «مردم بیشتر مواقع با دیدن من نگاهشان را به سمت دیگری بر می‌گرداندند. با مشکلات زیادی رو به رو بودم. یک روز به‌خودم گفتم باید زندگیم را بسازم.»

 e1511702875500 شرکت زنان قربانی اسید پاشی در هند در نمایش لباس

من هنوز زیبا ام

این برنامه از سوی سازمان غیر دولتی دوستی بنشان و نه ترس برگزار شد. این سازمان به آسیب‌دیدگان اسیدپاشی برای سامان دادن به زندگی قربانیان فعالیت می‌کند. این سازمان به‌ویژه به رشما بانو قریشی در سال گذشته برای شرکت در هفته مد نیویورک یاری رساند.
هر ساله صدها گزارش درباره اسیدپاشی در هند گزارش می‌شود. با اینحال بنا به گفته معاون ریاست سازمان غیر دولتی «دوستی بنشان و نه ترس»، آمار دقیق به هزاران مورد در سال می‌رسد. به گفته وی دولت‌های محلی همه موارد را گزارش نمی‌کنند. از سوی دیگر برخی از این زنان نیز پیش از آغاز تحقیقات قضایی می‌میرند.

به گفته برگزارکنندگان این مراسم، شرکت در اینگونه برنامه‌ها به قربانیان امکان می‌دهد تا اعتماد به نفس خود را بازیابند. بیشتر قربانیان هنگام مراجعه به مراکز اجتماعی از برداشتن روبنده خودداری می‌کنند.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.