پرونده فساد مالی علیه عمر زاخیلوال وزیر مالیه سابق افغانستان

پرونده فساد مالی علیه عمر زاخیلوال وزیر مالیه سابق افغانستان

پرونده فساد مالی علیه عمر زاخلیوال سفیر افغانستان در پاکستان باز می شود، زاخیلوال متهم به اختلاس میلیون‌ها دالر است،تقریبا بیشتر مقامات افغانستان غرق در فساد اداری اند.

منابع در دادستانی کل افغانستان گفته‌اند که پرونده فساد مالی علیه عمر زاخیلوال، وزیر سابق مالیه و سفیر کنونی این کشور در پاکستان، به‌زودی باز خواهد شد.
به گزارش ویب‌سایت “خبریال ویب‌پانی”، پرونده فساد مالی و اداری علیه عمر زاخیلوال باز می‌شود و در آن تمام اتهامات وارده علیه او، بررسی خواهد شد.
منبعی که نخواسته نامش فاش شود، گفته است که زاخیلوال متهم به اختلاس میلیون‌ها دالر بوده و این موضوع مورد بررسی جدی قرار خواهد گرفت.
عمر زاخیلوال در سال ۲۰۱۲ متهم به فساد شده بود. گزارش‌های به نشر رسیدند که یک میلیون دالر به حساب بانکی شخصی او وایریز شده است.
در آن زمان، عزیزالله لودین، رییس سابق اداره مبارزه با فساد اداری افغانستان برای تعلیق وظیفه زاخیلوال درخواست کرد اما درخواست او رد شد، پس از آن مجلس نمایندگان این کشور وی را استیضاح کرد.
اما عمر زاخیلوال شماری از نمایندگان مجلس این کشور را متهم به قاچاق مواد مخدر، الکول و آرد کرد. پس از این افشاگری، او دوباره از مجلس نمایندگان رای اعتماد گرفت و پرونده‌اش بسته شد.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.