حمایت آلمانی ها از حضور کودکان پناهجو در مدارس این کشور

حمایت آلمانی ها از حضور کودکان پناهجو در مدارس این کشور

بر بنیاد گزارش ها تمام والدین شاگردان آلمانی (۹۵ درصد) طرفدار اند که کودکان پناهجویان در آلمان باید هر چه زودتر شامل مکاتب گردند.

همچنین شمار زیادی از والدین آلمانی  معتقدند که باید معلمان اضافی برای کودکان پناهجو استخدام شود.
به گزارش دویچه وله: نتیجه یک مطالعه که روز سه شنبه منتشر شد، نشان می دهد که تقریبا دو سوم (۶۳ درصد) والدین که مصاحبه شده اند می گویند که در مکاتبی که فرزندان شان می روند، اطفال پناهجو نیز تدریس می شوند. در برمن، هامبورگ، شلسویگ-هولشتاین و نیدرزاکسن، به قول والدین اطفال، ۷۴ درصد از کودکان پناهجو در مکاتب حضور دارند و در تورینگن و زاکسن، ۴۵ درصد اطفال پناهجویان در مکاتب با اطفال آلمانی تدریس می شوند.
در برمن، هامبورگ، شلسویگ-هولشتاین و نیدرزاکسن، به قول والدین اطفال، ۷۴ درصد از کودکان پناهجو در مکاتب حضور دارند و در تورینگن و زاکسن، ۴۵ درصد اطفال پناهجویان در مکاتب با اطفال آلمانی تدریس می شوند.
در ماه جنوری و فبروری سال روان انستیتوت تحقیقاتی “مینتفاکتوم و کانتر امنید” نظر سنجی را به درخواست شرکت “یاکو- او” انجام داد که در آن از دو هزار والدین کودکان زیر سن ۱۶ در این مورد پرسش صورت گرفته بود. این شرکت اسباب بازی و لباس های کودکان را به فروش می رساند.
تقریبا تمام والدین شاگردان آلمانی (۹۵ درصد) طرفدار اند که کودکان پناهجویان در آلمان باید هر چه زودتر شامل مکاتب گردند.
یک اقلیت (۳۹ درصد) به این باورند که اقدامات دولت برای آموزش عالی این کودکان، به اندازه کافی نیست. ۴۲ درصد از پاسخ دهندگان چنین یک فکر ندارند.

۸۱ درصد والدین همچنین معتقدند که باید معلمان اضافی برای کودکان پناهجو استخدام شود. والدین آلمانی با تحصیلات عالی و با درآمد بالا اغلب خوشبین اقدامات دولت در این مسئله اند، نسبت به والدین آلمانی با تحصیلات پایین و درآمد پایین.
این مطالعه نشان می دهد که رقابت بالقوه با مهاجران در بازار کار یا بازار مسکن ممکن است در این امر تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال، ۷۵ درصد از والدین آلمانی دارای مدارک تحصیلی متوسطه، طرفدار استخدام معلمان اضافی در مکاتب آلمان اند، در مقایسه با ۸۷ درصد از والدین آلمانی دارای دیپلوم و مدارک تحصیلات عالی.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.