آزار و اذیت جنسی در تمام نهاد های اکادمیک افغانستان وجود دارد

آزار و اذیت جنسی در تمام نهاد های اکادمیک افغانستان وجود دارد

دختران دانشجو در دانشگاه های افغانستان در معرض آزار و اذیت جنسی قرار دارند،ذبیح الله اسدی رییس دانشگاه تعلیم تربیه “برهان الدین ربانی” روز دوشنبه ۱۳ نوامبر ۲۰۱۷، در مراسم افتتاح تطبیق آزمایشی منع تبعیض، آزار و اذیت جنسی در کابل افغانستان گفت که آزار و اذیت جنسی در تمام نهادهای اکادمیک این کشور وجود دارد.
به گزارش خبرگزاری “جمهور”، داکتر ذبیح الله اسدی رییس دانشگاه استاد ربانی گفته است که به دلیل اهمیت ندادن به آزار و اذیت جنسی، امروز متاسفانه پدیده آزار و اذیت جنسی تمام نهادهای اکادمیک را فرا گرفت و این پدیده در حال افزایش است.
وی در ادامه گفته است که تمام ارگان‌های دولتی و خصوصی در این کشور باید این مساله را جدی بگیرند و نهادهای عدلی و قضایی این گونه پرونده‌ها را با قاطعیت پیگیری کنند.
شاه جهان یزدان سرپرست مشاور وزارت امور زنان افغانستان نیز افزایش آزار و اذیت جنسی دختران دانشجو در دانشگاه‌های این کشور را یک مشکل جدی فرا راه تحصیلات عالی خواند.
وی گفت، بسیاری از خانواده‌ها به دلیل وجود آزار و اذیت جنسی در دانشگاه‌های افغانستان، مانع تحصیلات دختران شان می‌شوند.
بر اساس این گزارش، پالیسی منع تبعیض، آزار و اذیت جنسی به تازگی از سوی وزارت تحصیلات عالی افغانستان تدوین شده است.
گفتنی است که برای نخستین بار به هدف تطبيق پاليسى منع تبعيض، آزار و اذيت جنسى در نهادهای اکادمیک افغانستان در دانشگاه “برهان الدین ربانی” ديپارتمنت جندر و کميته بررسى شکايات ايجاد شده است.

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.