سپ بلاتر هم متهم به آزار جنسی شد

سپ بلاتر هم متهم به آزار جنسی شد

سپ بلاتر ۸۱ ساله که در سال ۱۹۹۸ به عنوان رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال منصوب شد، در سال ۲۰۱۵ پس از ۱۷ سال به اتهام فساد از این سمت کنار گذاشته شد،او اکنون متهم به آزاری جنسی شده است.

هوپ سولو، دروازه‌بان پیشین تیم ملی فوتبال زنان آمریکا، سپ بلاتر، رئیس پیشین فیفا را به مزاحمت جنسی متهم کرد. به گفته‌ی او مزاحمت جنسی توسط مسئولان مرد در فوتبال زنان گسترده است.

32123 سپ بلاتر هم متهم به آزار جنسی شد

هوپ سولو و سپ بلاتر در مراسم اهدای توپ طلایی فوتبال در سال ۲۰۱۳ در زوریخ

هوپ سولو ۳۶ ساله و دروازه‌بان پیشین تیم ملی فوتبال زنان ایالات متحده آمریکا، روز جمعه (۱۰ نوامبر/۱۹ آبان) در گفت‌وگویی با روزنامه‌ی پرتغالی “اکسپرسو”، سپ بلاتر، رئیس پیشین فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) را به مزاحمت جنسی متهم کرد.
بیشتر بخوانید: ۴۳درصد زنان آلمانی تجربه مزاحمت‌های جنسی دارند
به گفته‌ی خانم سولو، این ماجرا در جریان مراسم اهدای توپ طلایی فوتبال در سال ۲۰۱۳ در زوریخ روی داده و هنگامی که او به روی صحنه می‌رفته تا توپ طلایی را به ابی وامباخ، تقدیم کند، سپ بلاتر “به باسن” او دست زده است.
هوپ سولو در این مصاحبه افزوده که مزاحمت جنسی برای زنان توسط مسئولان مرد در ورزش فوتبال امری گسترده است و این موضوع فقط به “هالیوود” محدود نیست.
او آرزو کرده که ورزشکاران زن بیشتری علنا از تجربیات خود در این زمینه سخن بگویند.
سخنگوی سپ بلاتر در پاسخ به پرسش نشریه‌ی “گاردین” بریتانیا این اتهام را رد کرده و آن را “مضحک” خوانده است. بلاتر از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۵ رئیس فیفا بود.

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.