جمهوری چک: نمی خواهیم مهاجر بپذیریم

جمهوری چک: نمی خواهیم مهاجر بپذیریم

جمهور چک با پذیرش و سهمیه بندی پناهجویان به شدت مخالفت کرده و می گوید ما در این جا نمی خواهیم که کسی به ما بگوید که کدام مهاجرین را ما باید بپذیریم.”

یک مشکل مهم در مورد حل بحران مهاجرت مساله تقسیم پناهجویان در کشور های عضو اتحادیه اروپا است. جمهوری چک پذیرش پناهجویان و نیز تقسیم آنها را برای اساس سهم بندی نمی بپذیرد.
آندری بابیس نخست وزیر جدید جمهوری چک پذیریش پناهجویان در کشورش را رد می کند و خواستار پذیرش سهمیه بندی توسط اتحادیه اروپا در خصوص پناهجویان نمی باشد.
بابیس در مصاحبه با مجله آلمانی “فوکوس” به این سوال که آیا کشورش آماده است که براساس سهمیه بندی اتحادیه اروپا، مهاجرین را بپذیرد، جواب داد: “نه، زیرا این راه حل نیست. ما در این جا نمی خواهیم که کسی به ما بگوید که کدام مهاجرین را ما باید بپذیریم.”
به گزارش دویچه وله: نخست وزیر چک افزود که اتحادیه اروپا نمی تواند “همه سیاره ها را نجات دهد.”
او مهاجرت غیر قانونی را “مشکل بزرگتر اروپا” خواند و هم زمان تاکید کرد: “من طرفدار اروپا هستم. اروپا یک دستاورد عظیم است.”
بابیس پیش از رسیدن به مقام نخست وزیری به عنوان منتقد یورو و منتقد سرسخت سیاست مهاجرت انگلا مرکل صدراعظم آلمان و دشمن قوی ادغام اتحادیه اروپا شهرت داشت و از همین شعارها نیز در انتخابات در انتخابات پارلمانی در ماه اکتوبر استفاده کرد وبرنده شد.
گروه عوام گرای او “حزب بلی” در این انتخابات ۷۸ از ۲۰۰ کرسی را در پارلمان کشور به دست آورد و به این وسیله وابسته به احزاب دیگر است. این مرد ۶۳ ساله می خواهد یک حکومت اقلیت ها را در پارلمان پراگ شکل بدهد.

455 جمهوری چک: نمی خواهیم مهاجر بپذیریم

آرشیو: تظاهرات علیه مهاجرین در چک

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.