روابط دوستانه با مردم از پیری زود رس جلو گیری می کند

روابط دوستانه با مردم از پیری زود رس جلو گیری می کند

محققان دریافته اند که دوستی با مردم به حفظ جوانی کمک کرده و پیری را کاهش می دهد،چه خوب است که انسان ها باهم دوست باشند و محبت را به همدیگر هدیه کنند،دوستی هیچ هزینه ای ندارد اما  برای فرد و جامعه فواید فراوان دارد.

5678 2 e1509830140711 روابط دوستانه با مردم از پیری زود رس جلو گیری می کند

یک گروه از دانشمندان دانشگاه نورث وسترن در ایالات متحده دریافتند که دوستی و روابط دوستانه با مردم می تواند میزان پیری مغز را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
محققان مطالعه کرده اند که چگونه حافظه در بازنشستگان که دوستان زیادی دارند و سالمندانی که کمتربا دیگران ارتباط دارند کار می کند.

این آزمایش در ۳۱ نفر از افراد ۸۰ تا ۹۶ سال با توانایی های بالای برقراری ارتباط و ۱۹ نفر میانگین شاخص های فعالیت مغز صورت گرفت. دانشمندان از داوطلبان خواسته بودند تا ۱۵ مورد که به آنها نشان داده شده رابه یاد داشته باشند. در نتیجه مطالعه، مشخص شد که شرکت کنندگان در گروه اول با این کار بسیار بهتر کنارآمدند.

پس از آن همه افراد باید یک پرسشنامه را پر کنند. به طور خاص، آنها به سوالاتی درباره ارتباطات اجتماعی خود، نگرش آنها نسبت به خود و جهان اطرافشان، درباره اهداف زندگی پاسخ دادند.

دانشمندان تشخیص دادند: هرچه شرکت کنندگان دوستان بیشتری داشتند و ارتباطشان گرم تر بود، بهتراین کار را انجام دادند. در همان زمان، محققان خاطرنشان کردند که وضوح ذهن به چندین عامل بستگی دارد: که شیوه زندگی سالم، تغذیه، دامنه فعالیت، سطح تعامل اجتماعی با دیگران و نگرش نسبت به خود از عوامل مهم محسوب میشود.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.