یک جوان ایرانی در سوئد به نوجوانان پناهجو برنامه نویسی آموزش می دهد

یک جوان ایرانی در سوئد به نوجوانان پناهجو برنامه نویسی آموزش می دهد

کمک به آموزش نوجونان تنهای پناهجو در کشور سوئد توسط یک جوان ایرانی با هدف ارتقای دانش پناهجویان در برنامه نویسی، او می گوید دانشش را با نو جوانان تقسیم می کند.

به نقل از رادیو فارسی سوئد،یک برنامه‌نویس جوان ایرانی تصمیم گرفته است تا نوجوانان پناهجوی تنهای علاقه‌مند به دنیای کامپیوتر و برنامه‌نویسی را کمک کند و به آنها برنامه‌نویسی کامپیوتر را آموزش بدهد.

سیاوش قدسی مقدم، حدود یک سال است که برای کار در یک شرکت کامپیوتری به سوئد آمده است. به واسطه یکی از دوستانش با نوجوانان پناهجوی تنها آشنا می‌شود و جرقه یک ایده در ذهنش شکل می‌گیرد. اینکه دانشش را با این جوانان قسمت کند. او می‌گوید: با توجه به اینکه نیاز به برنامه‌نویس کامپیوتر در سوئد زیاد است، به این نتیجه رسیدم که می‌توانم به پناهجویان جوان کمک کنم تا راهی برای آینده خود پیدا کنند.

در مرحله اول پنج تن از نوجوانان تنهای پناهجو به یادگیری برنامه‌نویسی علاقه نشان می‌دهند و پس از چند ماه پیشرفت قابل توجهی می‌کنند: نتایج کار شگفت‌انگیز بود. نوجوانانی که فقط کاربر اینترنت بودند، توانستند وبسایت بسازند.

 اکنون سیاوش قصد دارد تا ایده‌اش را گسترش دهد و تعداد بیشتری از نوجوانان پناهجو را با برنامه‌نویسی آشنا کند. او می‌گوید: هدفمان این است که از بین این نوجوانان یک تیم تشکیل دهیم.

او معتقد است که آینده شغلی برنامه‌نویسان در سوئد روشن است و برنامه‌نویسی، دانش ارزشمند برای نوجوانان و جوانان خواهد بود: هیچ سقفی برای برنامه‌نویسی نیست و مقدمه‌ دشواری نیز نیاز ندارد. دختران و پسران، همه می‌توانند وارد این رشته بشوند و دانش خودشان را افزایش دهند.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.