تصویری از زندگی تاسفبار شماری از مهاجران افغان در نزدیکی تهران

تصویری از زندگی تاسفبار شماری از مهاجران افغان در نزدیکی تهران

این عکس ها را عکاس ایرنا از وضعیت زندگی حاشیه نشینان در شمال تهران ثبت کرده و مطلبی هم در باره آن نوشته که در پی می آید:

در چند کیلومتری پایتخت..

 e1507711337559 تصویری از زندگی تاسفبار شماری از مهاجران افغان در نزدیکی تهران
این عکس ها را عبدالله حیدری عکاس ایرنا از منطقه کن و سولقان تهران ثبت کرده است. در حاشیه عکس ها نوشته است:
« این مجموعه حاشینه نشینانی است که اکثرا مهاجران افغان هستند. که با ساخت اتاق های مختلف در یک واحد مسکونی در حال زندگی هستند. هر خانوداه دارای تعداد زیادی فرزند است که در کوچه و خیابان به بازی مشغول هستند و گاه برای تامین درآمد خانواده به سطل های زباله سرک می کشند.»
اینجا دیگر کرمان و سیستان نیست. اینجا کن و سولقان در چند کلیومتری پایتخت تهران، چند کیلومتری جولانگاه ماشین های چند صد ملیونی در خیابان فرشته و ولی عصر و اندرزگو است. دست ها را به نشانه تسلیم باید بالا برد.
حالا دیگر از آن شعارهای خیال انگیز عدالت و برابری چیزی جز یک رویای دور و دست نیافتنی باقی نمانده است. این دره های طبقاتی را دیگر شاید تنها در خواب می توان پر کرد./مکتوبات
مطلب فوق بر گرفته از کانال خبر گزاری الف

«بهتر بود این تصویر و مطلب به دفتر آقای سوانکا داناپالا در تهران ارسال می شد! ؟ این گوشه از درد و رنج مهاجرین افغان در ایران است.

رئیس دفتر کمیساریای سازمان ملل برای پناهندگان در تهران ، در باره وضعیت زندگی مهاجرین افغانستان در ایران گفته بود، مهاجران افغان در رفاه و آرامش زندگی خود را سپری می کنند، و مثل شهروندان ایران از حقوق شهروندی برخوردارند!روشن است که آقای سوانکا داناپالا همواره در جمع برخی از تاجران و سرمایه گذاران افغان که بعضا برای تجارت و سرمایه گذاری در ایران بسر می برند حاضر می شوند نه در جمع مهاجرین، وی از زندگی قشر اسیب پذیر پناهندگان افغان در ایران بی خبرند،هم چنین این سازمان برای توجیه فعالیت ضعیف خود در ایران ،رنج و مشکلات مهاجرین را نادیده می گیرند،خدمات کمیساریای سازمان ملل برای پناهندگان در ایران بسیار اندک است ،از سوی دیگر بسیاری از مهاجرین که برای ارائه مشکلات شان به دفتر کمیساریا مراجعه کرده اند می گویند,از سوی کارمندان این سازمان مورد تبعیض, توهین و تحقیر قرار گرفته و کرامت انسانی شان رعایت نمی شوند.البته در این باره مستنداتی وجود دارد که اگر لازم باشد ارائه خواهد شد».

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.