افغانستان به عنوان سالم ترین کشور جهان معرفی شد

افغانستان به عنوان سالم ترین کشور جهان معرفی شد

بر اساس مطالعات یک موسسه ی تحقیقاتی پزشکی با نام «Clinic Compare» بر اساس داده هایی که از سازمان بهداشت جهانی دریافت شده است افغانستان سالم ترین کشور جهان معرفی شد.

ششث افغانستان به عنوان سالم ترین کشور جهان معرفی شدمردم افغانستان بعنوان سالم ترین ملت جهان شناخته شده اند، این معیار بر اساس شاخص توده بدنی و چاقی و آمار مربوط به مصرف الکل و دخانیات اندازه گیری شده است. سالم ترین کشور در این فهرست افغانستان است که در زمینه ی کمترین میزان چاقی رتبه ی دوم را به خود اختصاص داده است و تنها ۲٫۷ درصد از جمعیت این کشور دارای شاخص توده ی بدنی بالای ۳۰ هستند. همچنین ساکنان این کشور به طور معمول تنها ۸۳ نخ سیگار در سال مصرف می کنند و کمترین میزان مصرف الکل را در جهان نیز دارا هستند. البته قوانین این کشور در ممنوعیت مصرف، ساخت و داشتن مشروبات الکلی تاثیر مهمی در این موضوع داشته است. گینه دومین کشوری است که سالم ترین مردمان را دارد و بعد از ان نیز نیجر و نپال قرار دارند که میزان مصرف مشروبات الکلی و درصد چاقی در آن ها با کشورهای شرق اروپا قابل مقایسه نیست.تحقیقاتی که نتایج آن در روزهای اخیر به چاپ رسیده، کشور جمهوری چک به عنوان ناسالم ترین کشور جهان شناخته شده است. بر اساس مطالعات یک موسسه ی تحقیقاتی پزشکی با نام «Clinic Compare» بر اساس داده هایی که از سازمان بهداشت جهانی دریافت کرده و بر اساس تحلیل میزان مصرف الکل، تنباکو و شیوع چاقی در میان ۱۷۹ کشور در سراسر جهان این نتیجه حاصل شده است.

afg 5 e1506779232113 افغانستان به عنوان سالم ترین کشور جهان معرفی شددر این فهرست کشوری مانند بریتانیا در رتبه ی ۱۹ قرار دارد که در زمینه ی مصرف مشروبات الکلی مقام نهم را در سراسر دنیا به خود اختصاص داده است. بر اساس این تحقیق مردم جمهوری چک در زمینه ی مصرف مشروبات الکلی در میان چند کشور اول جهان قرار دارند و هر فرد ساکن این کشور به طور متوسط در طول سال ۱۳٫۷ لیتر مشروبات الکلی می نوشد.

asds افغانستان به عنوان سالم ترین کشور جهان معرفی شدaas 9 e1506779454422 افغانستان به عنوان سالم ترین کشور جهان معرفی شدهمچنین این کشور در زمینه ی مصرف سیگار و تنباکو نیز رتبه ی یازدهم جهان را دارد. در این رده بندی کشورهای روسیه، اسلوونی، بلاروس، اسلواکی و دیگر کشورهای اروپای شرقی نیز در رتبه های بعدی قرار می گیرند. در واقع کشورهای اروپای شرقی از ده رتبه ی اول این فهرست نه رتبه را به خود اختصاص داده و ایالات متحده تنها کشور غربی خارج از این حوزه است

aaf 8 e1506779515693 افغانستان به عنوان سالم ترین کشور جهان معرفی شددر رتبه ی دهم این فهرست قرار می گیرد. البته این رتبه به طور مشترک در اختیار ایالات متحده و لیتوانی قرار گرفته است. در زمره ی چاق ترین کشور جهان، اقیانوسیه قرار دارد که ۴۱ درصد از جمعیت آن دارای شاخص توده ی بدنی بالای ۳۰ بوده اند. فیجی، تونگا، تووالو و کیریباتی نیز در رده های بعدی چاق ترین مردمان جهان قرار دارند.

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.