پناهجویان افغان درسوئد بیشتر از دیگران برای دریافت پاسخ انتظار می کشند

پناهجویان افغان درسوئد بیشتر از دیگران برای دریافت پاسخ انتظار می کشند

در بسیاری از کشورهای اروپایی در رابطه با بررسی پرونده پناهجویان تبعیض به چشم می خورد، اروپایی ها با پناهجویان افغان رفتار دوگانه دارند.

به گزارش احیانیوز: آماری که بدست بخش فارسی و دری رادیو سوئد رسیده، نشان می‌دهد که نوجوانان افغان به طور متوسط ۴۹۰ روز در انتظار دریافت پاسخ می‌مانند. در حالی‌که زمان در نظر گرفته شده برای بررسی پرونده‌ها از سوی اداره مهاجرت، شش ماه است.

یوسفین لووگرن مدیر توسعه کیفیت اداره مهاجرت در گفتگو با بخش فارسی|دری رادیو سوئد گفت: برای نوجوانان افغان، زمان متوسط برای دریافت پاسخ از اداره مهاجرت ۴۹۰ روز است. این زمان برای سایر نوجوانان با ملیتهای دیگر به مراتب کمتر است.

از طرف دیگر استانداری‌ها از سوی دولت ماموریت داشته‌اند تا راهکارهایی برای بررسی پرونده نوجوانان تنهای پناهجو به دولت پیشنهاد کنند. اکنون از سوی این ادارات به دولت پیشنهاد شده است تا زمان بررسی پرونده پناهجویی نوجوانان تنهای پناهجو را به چهار ماه محدود کند.

امیر هاشمی کیا، مدیر توسعه استانداری‌ها معتقد است زمان بررسی کنونی بسیار طولانی ست و نوجوانان پناهجو بیش از حد منتظر می‌شوند. او در گفتگو با بخش فارسی|دری رادیو سوئد گفت: دولت مسئولیت دارد تا حقوق این بچه ها را رعایت کند. به ویژه این نوجوانان که پدر و مادری همراه خود ندارند.

محمد یکی از نوجوانانی ست که حدود دو سال در انتظار دریافت پاسخ از اداره مهاجرت بوده است. او در این مدت دچار مشکلات بسیاری شده است. او می‌گوید: در این مدت انتظار، خیلی به من فشار آمد و به افسردگی دچار شدم و به همین دلیل بسیاری از دوستانم را از دست دادم.

استانداری‌ها پیشنهاد کرده‌اند که اداره مهاجرت موظف باشد تا در چهار ماه به پرونده نوجوانان تنها رسیدگی کند. امیر هاشمی کیا، مدیر توسعه استانداری‌ها می‌گوید: این زمانی ست که قانون برای بررسی پرونده بچه‌ها تعیین کرده و منطقی‌ست که این زمان باید برای کودکان و نوجوانان تنهای پناهجو نیز رعایت شود.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.