مجارستان ۳۴ پناهجو را به صربستان برگشت داد

مجارستان ۳۴ پناهجو را به صربستان برگشت داد

اروپایی ها به پناهجویان گرفتار درسرما کمک نمی کند که هیچ بلکه در این فصل سرما آنها را  به یکدیگر پاس کاری میکنند، مجارستان ۳۴ پناهجوی افغان وپاکستانی را به صربستان برگشت داد.

به نوشته دویچه وله, با وجودی که بعد از مسدود شدن مسیر بالقان، روزانه شمار بسیار اندکی از مهاجران به مجارستان وارد می شوند، اما با آن هم این کشور در تازه ترین مورد پناهجویان افغان و پاکستانی را به صربستان برگشت داده است.

مجارستان ۴۳ پناهجو را که در نزدیکی مرز گرفتار شده بودند، دوباره به کشور همسایه اش صربستان برگشت داده است. سخنگوی پولیس مرزی روز چهار شنبه به خبرگزاری دولتی (ام. تی. ای.) گفته است که این مردان که بر اساس معلومات خودشان از افغانستان و پاکستان اند، در یک شهر سرحدی گرفتار شده بودند.

از حدود یک سال پیش که به اصطلاح مسیر بالقان مسدود گردید، مهاجرین و پناهجویان به مراتب کمتر به مجارستان می آیند. در طول یک و نیم ماه گذشته به طور متوسط روزانه حتی تا ده مهاجر هم به مجارستان وارد نگردیده اند. همچنین این کشور حصار و سیم خاردار در مرزهای جنوبی خود ایجاد کرده است.

از ماه جون سال گذشته به این طرف مجارستان پناهجویانی را که موفق گردیده اند از حصار مرزی عبور کنند و در عرض یک نوار هشت کیلومتری در امتداد مرز گرفتار می شوند، دوباره به صربستان برگشت می دهد.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و سازمان های حقوق بشر این برخورد مجارستان با پناهجویان را شدیدا انتقاده کرده و می گویند که این عمل غیر قانونی است، زیرا از این طریق شانس پناهندگی دادن از این انسان ها گرفته می شود.

حکومت مجارستان به این باور است که صربستان یک “کشور امن ثالث” است و برای پناهجویان حفاظت کافی ارائه می کند. اما کمیساریای عالی پناهندگان این امر را رد می کند.

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.