در سال ۲۰۱۶ حدود ۱۲۸ هزار پناهجوی افغان درآلمان درخواست پناهندگی داده اند

در سال ۲۰۱۶ حدود ۱۲۸ هزار پناهجوی افغان درآلمان درخواست پناهندگی داده اند

حدود یکصد و بیست هشت هزار پناهجوی افغان در سال گذشته در کشور آلمان تقاضای پناهندگی داده اند,مجموع پناهجویانی که از کشورهای سوریه,عراق و افغانستان در سال ۲۰۱۶ در آلمان درخواست پناهدگی داده اند بیش از ۷۴۵ هزار نفر اعلام شده است.

وزیر داخلۀ آلمان گفته است که در سال ۲۰۱۶ میلادی ۲۸۰ هزار پناهجو وارد آن کشور شده است که این رقم حدود یک سوم مجموع پناهجویانی را تشکیل می‌دهد که در سال ۲۰۱۵ به آلمان پناه برده بودند.

توماس دی مایزیر همچنان گفت که سال گذشته بیش از ۷۴۵ هزار نفر رسماً در آلمان درخواست پناهندگی داده اند که در این میان حدود ۲۶۹ هزار نفر از سوریه، حدود ۱۲۸ هزار نفر از افغانستان و ۹۷ هزار نفر دیگر از عراق می باشند.

شمار کسانی که درخواست پناهندگی شان در آلمان رد شده است نیز افزایش یافته است. او افزود که سال گذشته ۸۰ هزار پناهجو یا داوطلبانه آلمان را ترک کرده اند یا هم اخراج شده اند.

پس از مسدود شدن مرزهای کشورهای حوزۀ بالکان که گذرگاه عمدۀ پناهجویان به کشورهای اروپای غربی می باشد و نیز اقدامات ترکیه برای جلوگیری از ورود پناهجویان به اروپا، میزان ورود پناهجویان به اتحادیۀ اروپایی کاهش یافته است.

بر اساس آماری که ادارۀ مهاجرت اتحادیۀ اروپایی نشر کرده است فقط نزدیک به ۶۰ درصد پناهجویانی که درخواست پناهندگی داده اند، به عنوان مهاجر پذیرفته شده یا هم موقتاً به آنان پناه داده شده است.

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.