ارتش آمریکا ۱۰۳ پهپاد مینیاتوری را ازیک جت پرتاب کرد

ارتش آمریکا ۱۰۳ پهپاد مینیاتوری را ازیک جت پرتاب کرد

ارتش آمریکا، طی یک آزمایش در کالیفرنیا، ۱۰۳ پهپاد مینیاتوری را از یک جت پرتاب کرده‌است، این پهپاد هااحتمالا برای عملیات تجسسی به کار گرفته می‌شوند.

به گزارش BBc: در اکتبر سال گذشته، از سه جنگنده اف-ای-۱۸ سوپر هورنت برای رها کردن پهپادهای “پردیکس” استفاده شد. این پهپادها که پهنای بال‌شان ۳۰ سانتی‌متر است، خودکار عمل می‌کنند و از یک مغز مشترک بهره می‌گیرند. یک تحلیلگر نظامی گفت که این دستگاه‌ها که قادر به گریز از سیستم‌های دفاع هوایی هستند، احتمالا برای عملیات تجسسی به کار گرفته می‌شوند.

ویلیام روپر، مدیر دفتر توانمندی‌های استراتژیک گفت: “هماهنگی هواگردهای پردیکس بر اساس برنامه‌ریزی قبلی بر روی تک‌تک‌شان نیست. آنها نوعی ارگانیسم هستند که عملکردی جمعی دارند و از یک مغز و آگاهی مشترک برای تصمیم‌گیری بهره می‌گیرند و مانند فوج‌ زنبورها در طبیعت، خود را با یکدیگر هماهنگ می‌کنند.” به گفته او: “چون هر پردیکس در ارتباط و همکاری با همه پردیکس‌های دیگر است، این فوج در حال پرواز هیچ رهبری ندارد و در کمال ظرافت، می‌تواند خود را با ورود یا خروج پهپادها از تیم وفق دهد.”

این پهپادها در اصل توسط دانشجویان مهندسی دانشگاه ام‌آی‌تی ساخته شدند و اولین بار در سال ۲۰۱۳ تغییراتی برای تست‌های نظامی در آنان داده شد. الیزابت کوئینتانا، از سازمان آر.یو.اس.آی که یک اتاق فکر در زمینه مطالعات دفاعی و امنیتی است گفت: “وقتی هدفتان مقابله با سیستم‌های دفاع هوایی باشد که برای تشخیص هواگردهای بزرگ و سریع بهینه‌ سازی شده‌اند استفاده از پهپادهای کوچک، ارزان و یکبار مصرف می‌تواند یک راهکار باشد.”

او اضافه کرد که در کوتاه مدت، احتمال می‌رود از این سیستم برای عملیات تجسسی استفاده شود.

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.