واحد جدید اتحادیه اروپا “فرونتکس” برای اخراج پناهجویان فعال شد

واحد جدید اتحادیه اروپا “فرونتکس” برای اخراج پناهجویان فعال شد

اداره جدید اتحادیه اروپا(فرونتکس) برای اخراج پناهجویان رد شده اغاز به کار کرد، “فرونتکس” یا آژانس هم آهنگی حفاظت از مرز های بیرونی اروپاست که سال گذشته به منظور حفاظت بهتر از مرزهای بیرونی گسترش یافت.

به نوشته سایت خبری دویچه وله, کمیسیون اتحادیه اروپا در بروکسل روز سه شنبه گفته است که به اصطلاح یک تیم با ۶۹۰ متخصص برای بازگشت دادن پناهجویان در حال حاضر کار خود را آغاز کرده است. همچنین گفته شده است که “فرونتکس” می تواند کارشناسان اش را برای حمایت کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارسال دارد تا آنها “عملیات بازگشت دادن پناهجویان رد شده را سازماندهی و هماهنگ گردانند”. حتی در صورت لزوم این واحد می تواند در کشورهای ثالث نیز فعال گردد.

asd 28 واحد جدید اتحادیه اروپا فرونتکس برای اخراج پناهجویان فعال شداتحادیه اروپا در قبال گسترش “فرونتکس” در سال گذشته میلادی به منظور حفاظت بهتر از مرزهای بیرونی تصمیم گرفت. در ماه اکتوبر، این اداره جدید کار خود را آغاز کرده است. از ماه دسمبر یک تیم ذخیره تا ۱۵۰۰ محافظ مرزی، که می تواند در شرایط بحرانی در عرض چند روز در مرزهای خارجی اتحادیه اروپا مامور گردند، ایجاد گردیده است.

دیمیتریس آوراموپولوس، کمیسار اتحادیه اروپا در امور مهاجرت به این نظر است که با اخراج سریع تر پناهجویان رد شده، “انگیزه برای مهاجرت های بی رویه” در اروپا باید کاهش یابد. بنابراین این واحد جدید “فرونتکس” می تواند “در شرایط اضطراری” به ابتکار خود، کارشناسان امور اخراج را به کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارسال دارد.

با توجه به اطلاعات “فرونتکس”، کشورهای عضو تا حالا اعزام ۴۰۰ تن از ۶۹۰ افسر پولیس و متخصص را تعهد کرده اند. این افراد بار دیگر از جانب “فرونتکس” آموزش های اختصاصی به دست می آورند. این اداره که مقر مرکزی اش در وارسا است، ادعا می کند که در سال ۲۰۱۶ بازگرداندن ۱۰ هزار و ۷۰۰ مهاجر را همآهنگ کرده است، اما نتوانسته است به ابتکار خود پروازهای اخراج مهاجران را سازماندهی کند

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.