جام جهانی فوتبال ۴۸ تیمی می شود

جام جهانی فوتبال ۴۸ تیمی می شود

فیفا تصمیم گرفته است تعداد تیم های شرکت کننده درجام جهانی فوتبال را به ۴۸ تیم افزایش دهد،درجام جهانی ۲۰۲۶  این تصمیم اجرایی خواهد شد.

فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا، روز سه شنبه ۱۰ ژانویه اعلام کرد که شمار تیم های شرکت کننده در جام جهانی فوتبال از ۳۲ تیم به ۴۸ تیم افزایش خواهد یافت. این تصمیم فیفا از جام جهانی ۲۰۲۶ اجرا خواهد شد.

تصمیم افزایش تیم های شرکت کننده در جام جهانی یکی از پیشنهادات جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا بود که به اعتقاد او جذبه و درآمدهای مالی بیشتری برای فوتبال در پی خواهد داشت.

بر اساس تصمیم فیفا، در سیستم جدید، در مرحله اول گروهی ۱۶ گروه متشکل از ۳ تیم با هم به رقابت می کنند و دو تیم برتر هرگروه به مرحله حذفی صعود خواهد کرد.

در نتیجه ترکیب جدید، تعداد بازی های جام جهانی از ۶۴ بازی کنونی به ۸۰ بازی افزایش خواهد یافت اما شمار روزهای بازی از ۳۲ روز کنونی تجاوز نخواهد کرد.

به نوشته RFI:تصمیم جدید فیفا پیروزی مهمی برای جیانی انفانتینو، رئیس فیفا به شمار می رود که توانست با حمایت چهره ای شناخته شده فوتبال از جمله دیگو مارادونا، بر مخالفت اکثر باشگاههای بزرگ اروپایی با این تصمیم پیروز گردد.

خبرگزاری فرانسه با استناد بر یگ گزارش محرمانه فیفا نوشته است که یک جام جهانی با ترکیب ۴۸ تیم در مقایسه با جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه با ۳۲ تیم، کمی بیشتر از ۶۴۰ میلیون دلار درآمد اضافی برای فیفا به ارمغان خواهد آورد.

بر اساس همین گزارش، در سیستم جدید، درآمد فیفا از ناحیه پخش تلویزیونی بازیها و تبلیغات به ترتیب ۵۰۵ میلیون دلار و ۳۷۰ میلیون دلار افزایش خواهد داشت.

شماری از ناظران در مورد افزایش درآمدهای مالی فیفا در سیستم جدید اظهار تردید می کنند آنهم در حالیکه دو همکار مالی عمده فیفا، سونی و امارات به همکاری خود با فیفا پایان داده اند.

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.