دو انفجار پی هم درکابل کشته وزخمی برجای گذاشت

دو انفجار پی هم درکابل کشته وزخمی برجای گذاشت

دو انفجار پیاپی در منطقه دارالامان افغانستان  رخ داد اند، طالبان مسئولیت این حملات انتحاری را پذیرفته اند, طالبان هم چنین ادعا کرده است که در این حملات بیش از ۷۰ تن از نیروهای امنیتی افغانستان کشته و زخمی شده اند.

درهمین حال یک مقام امنیتی درکابل گفته است که در این حمله ۲۱ تن کشته و ۴۵ تن دیگر زخمی شده اند.

به گزارش صدای آمریکا:  حوالی ساعت چهار عصر امروز دو انفجار پیاپی در سرک دارالامان کابل به وقوع پیوست. بصیر مجاهد سخنگوی پولیس کابل این انفجار را تأیید کرد؛ اما جزئیاتی ارائه نکرد.

این انفجار در نزدیکی الحاقیه شورای ملی به وقوع پیوسته است. گفته می‌شود این انفجار تلفاتی نیز دارد؛ اما هنوز از شما دقیق آن اطلاعاتی در دست نیست.

اما اسماعیل کاووسی سخنگوی وزارت صحت به صدای امریکا گفت، قبل از این که مسیرهای منتهی به محل رویداد از سوی نیروهای امنیتی مسدود گردد؛ سه زخمی به شفاخانه ایمرجینسی منتقل شده اند.

نیروهای امنیتی راه‌های منتهی به محل رویداد را مسدود کرده و به کسی اجازۀ تردد نمی‌دهد.

طالبان مسؤولیت این رویداد را به عهده گرفته و ادعا کرده اند که دو مهاجم انتحاری این گروه به صورت جداگانه حملات را انجام داده اند.

این گروه ادعا کرده است که موتر حامل کارمندان امنیت ملی هدف بوده و پس از حمله نخست زمانی که نیروهای امنیتی تجمع می‌کنند؛ حمله دومی با استفاده از موتر مملو از مواد انفجاری صورت می‌گیردو

بر اساس ادعای طالبان، در این حملات حدود هفتاد نیروهای امنیتی افغان کشته و زخمی شده اند؛ اما ارقام دقیق کشته‌ها و زخمیان بیان نشده است.

در این حال، مقامات امنیتی تا کنون در واکنش به این ادعاها چیزی نگفته اند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.