آلمان علیه افراد خطر ناک شدید تر برخورد می کند

آلمان علیه افراد خطر ناک شدید تر برخورد می کند

دولت آلمان قصد دارد علیه افرادی خطر ناک و افراطی باقاطعیت اقدام کند،منظور از افراد خطر ناک، اسلامگرایان افراطی اند که دست به حملات تروریستی می زنند.

توماس دیمیزیر و هایکو ماس، وزیران داخله و عدلیه آلمان فدرال می‌خواهند تا با قاطعیت بیشتر علیه افرادی که برای امنیت عامه خطر محسوب می شوند، عمل کنند. این تدابیر بعد از حمله بر بازار کریسمی در برلین گرفته می شود.

در فاصله کوتاهی پس از حمله بر یکی از بازارهای کریسمس در برلین به تاریخ ۱۹ ماه دسامبر سال گذشته، وزیران داخله و عدلیه آلمان با هم مشورت نمودند. در رابطه به اقدامات بعد از حمله برلین همچنان تنش های لفظی میان سران حکومت ائتلافی آلمان نیز تشدید یافته است. وزیر داخله فدرال آلمان حزب سوسیال دموکرات این کشور را که شریک حکومت ائتلافی است، متهم به بی میلی در همکاری های مشترک نمود. در برابر حزب سوسیال دموکرات آلمان وزیر داخله این کشور را متهم نمود که با چنین ابراز نظرها سعی می کند تا ناکامی های خود را روپوش نماید.

اکنون پس از ارائه پیشنهاد هایکو ماس وزیر عدلیه آلمان مبنی بر بازداشت افرادی که برای امنیت عامه خطر محسوب می شوند، دیمیزیر با خوشبینی گفته است: “در صورتی که ما هردو با جدیت در موردی گفتگو کنیم، اکثراً نتایج خوبی هم در پی دارد.”

در حال حاضر مقام های امنیتی آلمان ۵۴۸ تن را به عنوان اسلام گرایان خطرناک در برابر امنیت عامه این کشور درجه بندی نموده اند. این افراد کسانی اند که مقام های امنیتی احتمال انجام حملات از جانب آنان را بعید نمی دانند. نیم تعداد این افراد در آلمان زندگی نمی کنند. از این میان ۶۲ تن باید آلمان را ترک کنند. دیمیزیر از دیر زمانی خواهان برخورد شدیدتر در برابر این گروه از افراد می باشد. بنابراین وزیر داخله آلمان در پی استدلال جدیدی برای بازداشت این افراد مظنون می باشد: “افرادی که موجب خطر برای امنیت عامه” می باشند، باید قبل از اتمام مراحل اخراج، بازداشت گردند.

اکنون ماس وزیر عدلیه آلمان نیز ضمن همسویی با وزیر داخله آلمان فدرال می خواهد تضمین کند که افراد خطرناک برای امنیت عامه، همچنان بدون اتهام به جرمی نیز می توانند برای مدت طولانی بازداشت گردند. افزون بر این او در نظر دارد تا نظارت بر افراد مظنون به افراطگرایی را بیشتر نموده و حتی از بستن حلقه های الکترونیک در پای آنها برای ردیابی استفاده کند.

صدراعظم آلمان خواهان اقدامات سریع می باشد

پیشنهاد بستن حلقه های الکترونیکی در پای افراد مظنون با واکنش های گوناگونی مواجه گردیده است. شماری به این باور اند که بستن حلقه های متذکره نمی توانند احتمال حمله از جانب این افراد را کاهش دهند.

همچنان انگلا مرکل صدراعظم آلمان اقدامات سریعتری را در قبال حمله برلین اعلام کرده گفت: “این حمله به ما هشدار داد که سریع و درست عمل کنیم. نه اینکه فقط با صدور یک اعلامیه اکتفا کنیم، بلکه واقعاً و عملاً وارد عمل شویم.” با آنهم خانم مرکل تأکید کرد که در قبال تمام تدابیر امنیتی ضد ترور، آزادی باید پابرجا بماند. او افزود: “هدف، امنیت در فضای آزاد می باشد. ما خواهان یک کشور آزاد و باز هستیم.”

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.