حکم اعدام قاتل ستایش درشعبه ۳۲ دیوان عالی کشور تایید شد

حکم اعدام قاتل ستایش درشعبه ۳۲ دیوان عالی کشور تایید شد

یک بار قصاص، یک‌بار اعدام و ۷۴ ضربه شلاق مجازات قاتل ستایش؛ این حکم در شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور ایران تایید شد.

عسگر قاسمی آقباش در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به رای دیوان عالی کشور در خصوص پرونده ستایش قریشی گفت: شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور حکم صادره از شعبه ۷ دادگاه کیفری یک استان درباره قاتل این دختربچه ۶ ساله تایید کرد.

وی افزود: براساس این رای قاتل به دلیل قتل عمد به قصاص، از باب تجاوز به عنف به اعدام و درباره جنایت بر میت به پرداخت دیه و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده‌است.

وکیل خانواده مقتول با اشاره به اشتباه تایپی موجود در رای قبلی مبنی براینکه خانواده ستایش برای اجرای حکم مکلف به پرداخت نصف دیه کامل یک زن مسلمان به قاتل هستند، تصریح کرد: در حال حاضر این اشتباه اصلاح و در رای مقرر شد، خانواده ستایش ملزم به پرداخت نصف دیه کامل یک مرد مسلمان به قاتل برای اجرای قصاص هستند.

به گزارش احیا نیوز به نقل از رادیو فردا, قاتل ستایش قریشی در دادگاه اولیه به دلیل «ارتکاب قتل عمد و تجاوز به عنف» به «یک بار اعدام و یک بار قصاص» محکوم شده بود.

روز یک‌شنبه نیز غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه، از تأیید حکم قصاص متهم این پرونده خبر داده بود.

حکم‌های اعدامی که در دادگاه‌های ایران صادر می‌شود در دیوان عالی کشور قابل تجدید نظر است. پیشتر اعلام شده بود که خانواده ستایش قریشی خواستار اعدام متهم این پرونده هستند.

درصورتی که حکم دیوان عالی کشور از سوی رئیس قوه قضائیه نقض نشود، حتی در صورت رضایت خانواده ستایش قریشی، قاتل او اعدام خواهد شد.

قتل ستایش قریشی دختر شش ساله افغان به دست پسر همسایه ۱۷ ساله ایرانی در ورامین از توابع استان تهران، بازتاب‌های زیادی داشت و فضای مجازی فارسی‌زبان در ایران و افغانستان را تحت تأثیر قرار داد.

نیروی انتظامی روز دوشنبه ۳۰ فروردین مانع برگزاری تجمع در مقابل سفارت افغانستان برای روشن کردن شمع و ابراز همدردی با خانواده ستایش قریشی شده و تعدادی از تجمع‌کنندگان در پارک نزدیک سفارت از جمله تعدادی از شهروندان افغان را دستگیر کرده بود.

انجمن جامعه مدنی جوانان افغانستان به دولت ایران هشدار داده بود اگر عامل قتل ستایش قریشی به زودی اعدام نشود، با حرکت‌های مدنی خود سفارت ایران در کابل را تعطیل خواهد کرد.

asd 26 حکم اعدام قاتل ستایش درشعبه 32 دیوان عالی کشور تایید شد

 

 

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.