گزارش تصویری: زندگی پناهجویان در زندان های هلند

گزارش تصویری: زندگی پناهجویان در زندان های هلند

چند سالی است که تعداد زندانیان در هلند به شکل چشمگیری رو به کاهش گذاشته و به همین خاطر بسیاری از زندانها خالی شده‌اند,ازجمله زندان هالم که محل اسکان پناهجویان شده است

زندان قدیمی شهر هارلم در کشور هلند به اقامتگاهی برای حدود ۶ هزار پناهجو تبدیل شده است. به دلیل کاهش بزهکاری در هلند ساختمان این زندان خالی مانده بود. پناهجویان در این ساختمان چگونه زندگی می‌کنند؟

گزارش تصویری را ببینید:

ثقف 3 گزارش تصویری: زندگی پناهجویان در زندان های هلندمحمد بن سالم، پناهجوی ۳۶ ساله الجزایری، و سمت چپ او دوست لیبیایی۲۲ ساله‌اش در حال لذت بردن از هوای هلند هستند. چند سالی است که تعداد زندانیان در هلند به شکل چشمگیری رو به کاهش گذاشته و به همین خاطر بسیاری از زندانها خالی شده‌اند و بعضی از زندانها مانند زندان هارلم را هم به سبب جایگاه مهم معماری آن در میان بناهای شهر نمی‌توان تخریب کرد.

ert 18 گزارش تصویری: زندگی پناهجویان در زندان های هلندشاید این پناهجوی افغان که حامد کرمی نام دارد، در کشورش کمتر می‌توانسته با آسایش خاطر ساز دلخواهش را بنوازد، اما گویا در این زندان فرصتی یافته تا برای آرامش روحی خود و همسرش سازش را به صدا در آورد.

ery 11 گزارش تصویری: زندگی پناهجویان در زندان های هلندیاسر حجی، پناهجوی ۲۴ ساله ایزدی، بعد از فرار از دست داعش و نجات خانواده‌اش امروز در زندان شهر هارلم در هلند هم‌سلولی همسرش شده است و دوره موقت رسیدگی به پرونده درخواست پناهندگیش را با آسودگی خیال و امنیت در اینجا سپری می‌کند.

 

eru 11 گزارش تصویری: زندگی پناهجویان در زندان های هلنددراین تصویر فادی طحان، پناهجوی سوری، در هواخوری زندان مشغول نواختن ساز عود است، در حالی که گروهی دیگر در حال مصرف دخانیات در اتاق مخصوص هستند.

eri 10 گزارش تصویری: زندگی پناهجویان در زندان های هلندهلند به همسایه‌اش بلژیک که با مشکل پر بودن زندانهایش روبروست هم کمک کرده است. اما پس از افزایش شدید شمار پناهجویان در هلند مقامات این کشور تصمیم گرفتند از زندانهای خالی خود برای حل مشکل مسکن پناهجویان استفاده کنند.

ero 9 گزارش تصویری: زندگی پناهجویان در زندان های هلندعکاس خبرگزاری آسوشیتدپرس یادآور می‌شود که پناهجویان هیچ شکایتی از محل اسکان خود نداشتند و تنها شکایتشان بابت غذا بوده است. همچنین هر سلول گنجایش دو نفر را داشته و نیز دارای یک توالت است.

erp 8 گزارش تصویری: زندگی پناهجویان در زندان های هلندصراط الله، پناهجویی از افغانستان، در حال انداختن لباس‌هایش درماشین لباسشویی است. برای افزایش آسایش هر چه بیشتر پناهجویان تغییراتی در ساختمان زندان صورت داده شده است.

ere 4 گزارش تصویری: زندگی پناهجویان در زندان های هلندشازیه لطفی، پناهجوی ۱۹ساله افغانستانی، در طبقه سوم زندان هارلم زندگی می‌کند. پناهجویان از آزادی کامل برای رفت و آمد به بیرون زندان برخوردارند و البته باید محل خود را به مقامات اطلاع دهند.

eee گزارش تصویری: زندگی پناهجویان در زندان های هلندفاطمه حسین، پناهجوی ۶۵ ساله عراقی، در سلولش مشغول نماز خواندن است. در سال ۲۰۱۵ نزدیک به پنجاه و نه هزار پناهنده به هلند آمده اند که اکثر آنان از کشورهای سوریه، ترکیه، عراق و اریتره هستند.

rr گزارش تصویری: زندگی پناهجویان در زندان های هلندزندانهای هلند از انواع و اقسام وسایل و زمین بازی، سرگرمی و باشگاه و سالن‌های ورزشی برخوردار هستند. همچنین امن بودن این مکان‌ها آنها را محیط مناسبی برای اسکان پناهجویان هر چند به شکل موقت می‌سازند.

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا به معادله امنیتی زیر جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.